OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY W LUBLINIE XXIV Niedziela Zwykła, rok B (12.09.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY W LUBLINIE XXIV Niedziela Zwykła, rok B (12.09.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos.
 2. Dzisiaj, w naszej parafii Słowo Boże głosi ks. Attila Honti, nasz Rodak i dyrygent Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Lublinenses”. Płytę chóru, który wystąpi na Mszy św. o godz. 18.00., będzie można nabyć po Mszy.
 3. Dzisiaj, o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a po Mszy, w Domu Akcji Katolickiej odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców. W zakrystii i kancelarii można zapisywać dzieci spoza SP nr 28.
 4. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) w poniedziałek (13. 09) – Św. Jana Chryzostoma, bp., dK., wspom.
 7. b) we wtorek (14. 09) – Podwyższenie Krzyża Świętego, święto.
 8. c) w środę (15. 09) – NMP Bolesnej, wspom.
 9. d) w czwartek (16. 09) – Św. Korneliusza, p., i Cypriana, bp., mm., wspom.
 10. d) w sobotę (18. 09) – Św. Stanisława Kostki, z., patrona Polski, święto. Msza św. w intencji młodzieży z naszej parafii odbędzie w niedzielę 19 września o godz. 18.00.
 11. W poniedziałek, 13 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła.
 12. W czwartek, 16 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
 13. W sobotę, 18 września o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na koncert na rzecz zniszczonego w czasie wybuchu w Bejrucie kościoła. Będzie można złożyć ofiarę, jak również nabyć płytę. Wystąpią: Nadine Nassar z Libanu- sopran i Anna Sikorzak-Olek – Harfa. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.
 14. Za tydzień, w niedzielę 19 marca Msza św. zbiorowa do Św. Józefa o godz. 18.00, a przed Mszą nabożeństwo do Św. Józefa.
 15. Do końca września, przyjmujemy zapisy uczniów klas 8, spoza szkoły nr 28, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Można się zapisać w zakrystii bądź w kancelarii. 
 16. Urząd Statystyczny w Lublinie zachęca do spisu powszechnego przez Internet lub stronę spis.gov.pl
 17. W związku z odejściem do innej parafii ks. Piotra Irackiego, nastąpiła zmiana zadań duszpasterskich w naszej parafii. Ks. Grzegorz, który dotychczas opiekował się ministrantami przejmie odpowiedzialność za stronę internetową i informacje medialne jak również druk biuletynu parafialnego. Dziękujemy mu za opiekę nad ministrantami i zapraszamy w środę, 15 września na Mszę św. o godz. 18.00 w jego intencji. Od dzisiejszej niedzieli opiekę nad ministrantami będzie pełnił ks. Piotr Szymanek.
 18. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Jak się trafia na ołtarze?”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Najlepsza Pośredniczka” o uroczystościach Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.
 19. W ubiegłym tygodni z naszej parafii odeszli do Pana :

 Śp. Zbigniew Dorsz z ul. Romantycznej w 76 roku życia

 Śp. Teresa Anasiewicz z ul. Szmaragdowej w 68 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.