OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY W LUBLINIE XXIII Niedziela Zwykła, rok B (05.09.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY W LUBLINIE XXIII Niedziela Zwykła, rok B (05.09.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos.
 2. Dzisiaj odbywają się główne uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Z naszej Parafii w sobotę udała się piesza pielgrzymka a w niedzielę o godz. 9.00 wyjedzie autokarowa.
 3. Dzisiaj, na Mszy św. dla dzieci o godz. 10.00 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
 4. Zbierane w dniu dzisiejszym ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. W sierpniu ofiary na remont Kościoła przekazane w kopertach wyniosły 710 zł, na konto parafialne na ten cel wpłynęło 2.995 zł, a na tacę370 zł. Ofiary na remont dachu wyniosły 6.450 . Trwają prace przy wymianie dachu na naszym kościele. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Dzisiaj, w Kościele w Polsce obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Ofiary zbierane do puszek zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritasu na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 7. a) we wtorek (07.09) – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prb., wspom.
 8. b) w środę (08. 09) – Narodzenie NMP, święto. Msze św. w naszym kościele o godz. 00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tych, którzy zakończyli adopcję zapraszamy z czerwonymi różami.
 9. W piątek, 10 września o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a po mszy nabożeństwo różańcowe w tej intencji.
 10. Za tydzień, w niedzielę 12 września słowo Boże będzie głosił ks. Attila Honti, nasz rodak. Będzie można nabyć płytę Chóru, który tego dnia wystąpi na Mszy Św. o godz. 18.00
 11. Za tydzień, w niedzielę 12 września, o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a po Mszy odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców w Domu Akcji Katolickiej. W zakrystii i kancelarii można zapisywać dzieci spoza SP nr 28.
 12. Za tydzień, w niedzielę 12 września ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 13. Do końca września, przyjmujemy zapisy uczniów klas 8, spoza szkoły nr 28, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zapisać, można się w zakrystii bądź w kancelarii. 
 14. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież od 6 klasy SP w każdy piątek o godz. 19.00 do kawiarenki na plebanii na spotkania formacyjne wspólnoty.
 15. Zbiórka ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00 w Kościele. Zapraszamy chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.
 16. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Słowo, muzyka, modlitwa” o koncertach w naszej parafii, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Miasto pełne Boga”. Jest również do nabycia Gość Extra poświęcony Prymasowi Polski, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
 17. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Marek Kaziród z ul. Przedwiośnie w 65 roku życia

Śp. Janina Grzywaczewska z ul. Szmaragdowej w 98 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.