OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY W LUBLINIE na XXV Niedzielę Zwykłą, rok B (19.09.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY W LUBLINIE na XXV Niedzielę Zwykłą, rok B (19.09.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 zostaną odprawione: Msza św. zbiorowa do Św. Józefa, a przed Mszą nabożeństwo do Św. Józefa.
 3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na wymianę dachu na kościele. Do chwili obecnej, mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, wyremontowaliśmy już 50% powierzchni dachu (wymieniono częściowo konstrukcję, nastąpiło pełne deskowanie dachu, pokrycie papą i blachą tynk-cynk). Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę jak również za indywidualne wpłaty na dach. Dzięki kredytowi, który zaciągnęliśmy z WFOŚiGW w wysokości 500 tys. zł możemy kontynuować prace.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 5. a) w poniedziałek (20. 09) – Św. Andrzeja Kim Taegon, prb., Pawła Chong Hasangi i Tow., mm., wspom.
 6. b) we wtorek (21.09) – Świętego Mateusza, Ap., Ew., święto.
 7. c) w czwartek (23. 09) – Św. Pio z Pietrelciny, prb., wspom.
 8. W poniedziałek, 20 września o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w 79. rocznicę ich utworzenia. Serdecznie zapraszamy.
 9. Od poniedziałku, 20 września, po Mszy św. o godz. 18.00, na Nowennę do Św. Archaniołów zaprasza Zastęp Rycerzy Św. Michała Archanioła.
 10. W sobotę, 25 września o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.
 11. Za tydzień, w niedzielę 26 września na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce.
 12. Za tydzień, w niedzielę 26 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 13. Za tydzień, w niedzielę 26 września odbędzie się w Polsce tradycyjne badanie religijnych praktyk niedzielnych Polaków.
 14. Do końca września, przyjmujemy zapisy uczniów klas 8, spoza szkoły nr 28, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zapisać można się w zakrystii bądź w kancelarii. 
 15. Urząd Statystyczny w Lublinie zachęca do spisu powszechnego przez Internet lub stronę spis.gov.pl
 16. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Ojciec Pio oskarżony” o stygmatach O. Pio, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Matka mówi przez łzy” o 175. Rocznicy objawień Maryi w La Salette. Księgarnia poleca także: broszury pt.”40 lat pod krzyżem” o s. Róży Niewęgłowskiej oraz różne wydawnictwa o bł. ks. Stefanie Wyszyńskim i wiele innych książek.
 17. W ubiegłym tygodni z naszej parafii odeszli do Pana :

 Śp. Irena Peciak z ul. Sympatycznej w 92 roku życia

 Śp. Agnieszka Wyrostek z ul. Szmaragdowej w 48 roku życia

 Śp. Katarzyna Szymona z ul. Różanej w 40 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.