Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok C (27. 03. 2016 r.)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok C (27. 03. 2016 r.)

1.Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych:

Dzieląc się radością, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, życzę, by moc płynąca z wiary w Zmartwychwstałego Zbawiciela była siłą i nadzieją pośród zmagań życia codziennego. Niech Chrystus Zmartwychwstały udzieli darów i błogosławi we wszystkich dziełach podejmowanych dla Jego chwały.

2. Rezurekcja: W uroczystej procesji eucharystycznej Mszy Św. wyraziliśmy naszą wdzięczność Chrystusowi za dar odkupienia i zaproszenia nas wszystkich do udziału w dziele zbawienia. Naszą wdzięczność kierujemy wobec tych, którzy pomagali w organizacji obchodów paschalnych:

a) Bóg zapłać ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego

b) Siostrze Emilii – zakrystiance i tym którzy jej pomagali przy urządzeniu ciemnicy i Grobu Pańskiego

c) Panu Tadeuszowi Lasockiemu i paniom sprzątającym kościół na uroczystości Wielkanocne

d) Dwunastu naszym parafianom za udział w obrzędzie umycia nóg podczas Wielkoczwartkowej Eucharystii

e) Dzieciom szkolnym, młodzieży gimnazjalnej i z różnych grup duszpasterskich, parafianom z Ruty, Skarpy i Widoku za czuwanie modlitewne przy ciemnicy i Grobie Pańskim

f) Szafarzom Komunii Św. za pomoc w udzielaniu Komunii Św.

g) Panom organistom – Stanisławowi Czajkowskiemu i Jarosławowi Konowałkowi oraz chórowi „Familia” za śpiewy i muzykę podczas nabożeństw paschalnych

h) Paniom obsługującym witrynę księgarską

i) Wszystkim niosącym sztandary, feretrony, baldachim i organizującym procesje

j) Ministrantom, lektorom za służbę przy ołtarzu

k) Wszystkim którzy przyszli z pomocą biednym i ofiarowali paczki żywnościowe, złożyli datki pieniężne na obiad wielkanocny w naszej parafii

l) Panu Waldemarowi Grzance za troskę o nagłośnienie naszych nabożeństw w kościele i na zewnątrz

m) Naszym gościom i parafianom za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego

n) Naszym księżom i gościom za trud i posługę kapłańską w Wielkim Poście.

Ogłoszenia w ciągu dnia:

 1. Jutro 28 marca drugi dzień Świąt Wielkanocnych podczas Mszy Św. będzie czytany list ks. rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ofiary zbierane na tace jako dar ołtarza przeznaczone są na potrzeby naszej katolickiej uczelni.
 2. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego którą odprawiamy o godz. 17.30.
 3. W piątek i sobotę w oktawie Wielkanocy nie wolno celebrować mszy wotywnej o Najświętszym Sercu Jezusa i Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 4. W piątek w oktawie Wielkanocy, 1 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Za tydzień w niedzielę, 3 kwietnia, będzie obchodzone święto patronalne Caritas. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczone będą na „Fundusz Caritas”. Również w tym dniu rozpoczniemy 72. Tydzień Miłosierdzia.
 6. Przypominamy o przekazaniu 1% podatku na Centrum Jana Pawła II działającego przy naszej parafii. Przy wyjściu można zabrać ulotki. PIT – y będzie można wypełniać 23 marca w środę w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 19.00. 

  9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”. 

  Spotkanie dla Rodzin przyjmujących pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w niedzielę 3 kwietnia o godz. 19:00, początek w Kaplicy NMP. Jest możliwość zapisania się na bezpłatne warsztaty z języka francuskiego, które będą się odbywać w soboty w kwietniu. Szczegóły na spotkaniu.Przedłużamy zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa 29 lipca – 1 sierpnia. Koszt 400 zł. + 10 euro. Zapisy przez podstronę internetową Parafii (sdm.rodzina.lublin.pl) lub u ks. Piotra Irackiego. Prosimy nie zwlekać z decyzją, ważne jest byśmy jak najszybciej zamknęli
  grupę. Mamy jeszcze 20 miejsc na 52 osobowy autokar.

  10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Maria Sidor z ul. Różanej w 64 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.