Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok B (21.04.2019 r.)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok B (21.04.2019 r.)

1.Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych:

Dzieląc się radością, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, życzę, aby światłość Zmartwychwstania rozjaśniła nasze ciemności, wskazywała drogę i prowadziła bezpiecznie za Dobrym Pasterzem. Niech otwartość i współpraca z łaską Zmartwychwstałego przenika naszą codzienność i pomaga w realizowaniu naszego życiowego powołania.

 1. Rezurekcja: W uroczystej procesji eucharystycznej Mszy Św. wyraziliśmy naszą wdzięczność Chrystusowi za dar odkupienia i zaproszenia nas wszystkich do udziału w dziele zbawienia. Dziękujemy dr Mariuszowi Lachowi za wygłoszenie Słowa Bożego. Naszą wdzięczność kierujemy wobec tych, którzy pomagali w organizacji obchodów paschalnych:
  a) Bóg zapłać ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego
  b) Noemi – zakrystiance i tym którzy jej pomagali przy urządzeniu ciemnicy i Grobu Pańskiego
  c) Panu Tadeuszowi i paniom sprzątającym kościół na uroczystości Wielkanocne
  d) Dwunastu naszym parafianom za udział w obrzędzie umycia nóg podczas Wielkoczwartkowej Eucharystii
  e) Dzieciom szkolnym, młodzieży i z różnych grup duszpasterskich, parafianom z Ruty, Skarpy i Widoku za czuwanie modlitewne przy ciemnicy i Grobie Pańskim
  f) Szafarzom Komunii Św. za pomoc w udzielaniu Komunii Św.
  g) Organistom – Stanisławowi Czajkowskiemu, Henrykowi Lankamerowi oraz chórowi „Familia” za śpiewy i muzykę podczas nabożeństw paschalnych
  h) Paniom obsługującym witrynę księgarską
  i) Wszystkim niosącym sztandary, feretrony, baldachim i organizującym procesje
  j) Ministrantom, lektorom za służbę przy ołtarzu
  k) Wszystkim którzy przyszli z pomocą biednym i ofiarowali paczki żywnościowe, złożyli datki pieniężne na obiad wielkanocny w naszej parafii
  l) Naszym gościom i parafianom za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego
  m) Naszym księżom i gościom za trud i posługę kapłańską w Wielkim Poście.

Ogłoszenia w ciągu dnia:

 1. Jutro 22 kwietnia drugi dzień Świąt Wielkanocnych podczas Mszy Św. będzie czytany List Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ofiary zbierane na tace jako dar ołtarza przeznaczone są na potrzeby naszej katolickiej uczelni.
 2. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego którą odprawiamy o godz. 17.30.
 3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we środę 24 kwietnia o godz. 19.00 na plebanii.
 4. We środę o 18.45 spotkanie dla bierzmowanych w kościele.
 5. W piątek w oktawie Wielkanocy, 26 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza w sobotę 27 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie w kaplicy.
 7. Za tydzień w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, będzie obchodzone święto patronalne Caritas. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczone będą na „Fundusz Caritas”. Również w tym dniu rozpoczniemy 75. Tydzień Miłosierdzia.
 8. Za tydzień w niedzielę 28 kwietnia ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na nasze remonty parafialne.
 9. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. W każdą środę od godz. 16.00 w sali przy wejściu na plebanię będzie można bezpłatnie uzupełnić PIT.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Apostołów św. Pawła i św. Andrzeja w dn. od 23 września do 02 października. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
 11. Trwają prace w kościele i zakrystii przy układaniu posadzki granitowej oraz docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 12. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” artykuł: „Wspólna droga” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Pierwszy wśród żywych”. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.

14. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu.

Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, w inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.

Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię,

 

✠ STANISŁAW GĄDECKI    

Arcybiskup Metropolita Poznański    

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski    

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Bożena Matuszyk z ul. Sympatycznej w 72 roku życia

Śp. Justyna Chojna z ul. Różanej w 75 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.