I Niedziela Wielkiego Postu, rok B (18.02.2018 r.)

I Niedziela Wielkiego Postu, rok B (18.02.2018 r.)
 1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
  a) Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o godz. 11.30, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.40;
  b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 2. W dniu dzisiejszym Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. o godz. 10.00 Po Mszy spotkanie.
 3. W dniu dzisiejszym Msza św. trydencka o godz. 14.30.
 4. Od dzisiejszej niedzieli do niedzieli palmowej lektorzy z naszej parafii będą przeprowadzać kiermasz palm. Ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
 5. W zakrystii i w kancelarii i do puszki przy kaplicy składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Ofiary zbierane do puszek przez okres Wielkiego Postu przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.

7.Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum będą od 05 do 06 marca, a dla całej wspólnoty parafialnej od 11 do 14 marca.

 1. Za tydzień w niedzielę 25 lutego będziemy gościć ks. Radosław Rudego z Ukrainy, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary.
 2. Za tydzień w niedzielę 25 lutego ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad gentes”.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o 19:00 w Sali Maryjnej nad Kancelarią.
 4. W roku Ducha Świętego Koła Różańcowe wraz z innymi wspólnotami parafii Świętej Rodziny organizujemy rekolekcje w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w dniach 25-27 kwietnia br. Informacje szczegółowe w gablocie parafialnej.
 5. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany JA JESTEM,  który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur.
 6. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł o naszej parafii: „Rodzina drogą Kościoła” a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Post o chlebie i wodzie – broń w walce duchowej” . Jest także do nabycia Mały Gość Niedzielny – w nim płyta z piosenkami dla dzieci, a także książka „W promieniach łaski” z okazji 35 – lecia naszej parafii w kwocie 20 zł.
 7. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Teresa Bieniek z ul. Dziewanny w 69 roku życia

Śp. Anna Adamek z ul. Dziewanny w 77 roku życia

Śp. Anna Muroń z ul. Sympatycznej w 69 roku życia

Śp. Piotr Pakuła z ul. Szczęśliwej w 51 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.