I Niedziela Wielkiego Postu, rok A (05.03.2017 r.)

I Niedziela Wielkiego Postu, rok A (05.03.2017 r.)

 

 1. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczone są na inwestycje parafialne.
 2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiać będziemy w następującym porządku:
  a) Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o godz. 11:30, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.40;
  b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:30.
 3. W zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. W czwartek 06 kwietnia zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła na Koncert Pasyjny: Siedem ostatnich słów Jezusa na Krzyżu. Wykonanie Jerzy Zelnik. Wstęp wolny.
 5. Ofiary zbierane do puszek przez okres Wielkiego Postu przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.
 6. Za tydzień w niedzielę, 12 marca, ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 7. Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gendes.
 8. Na prośbę wielu parafian pragniemy zorganizować duszpasterstwo wdów i wdowców. Spotkania odbywać będą się raz w miesiącu, a najbliższe spotkanie za tydzień w niedzielę 12 marca o godz. 12.30 w Sali pod Radiem Er. Gościć będziemy Pana prof. Karola Klauze, który wygłosi wykład o wielkopostnych ikonach.
 9. W Najbliższą niedzielę 12 marca o godz. 17.30 organizujemy pierwsze spotkanie z Rycerzami Kolumba w Sali pod Radiem Er. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się do duszpasterstwa o zasięgu międzynarodowym.
 10. Za tydzień w niedzielę na Mszach św. przedpołudniowych będziemy gościć prof. Sławomira Nowosada , Dziekana Wydziału Teologii Kul oraz ks. Misjonarza z Kenii, który przy wyjściu z kościoła będzie zbierał ofiary na wspólnotę Kościoła w Kenii.
 11. Na prośbę rodziców podajemy, że Pierwsza Komunia św. w 2018 r. będzie 20 maja o godz. 9.30.

 

12.Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum będą od 20 do 22 marca, a dla całej wspólnoty parafialnej od 26 do 29 marca.

 1. Przygotowujemy książkę z racji 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie. Zachęcamy wszystkich chętnych do napisania wspomnień. Również można umówić się na nagranie video wspomnień.
 2. 14. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, które powstaje przy naszej parafii. A aktualnie pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Wychodząc z Kościoła można zabrać ulotki. W każdą środę od godz. 16.00 w sali przy wejściu na plebanię będzie można bezpłatnie uzupełnić pit.
 3. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Społeczna krucjata miłości” a „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Fatima dziś”

 W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Grzegorz Gawryluk z ul. Stokrotki w 64 roku życia

Śp. Ryszard Hagel z ul. Szmaragdowej w 66 roku życia

Śp. Maria Grochecka z ul. Różanej w 78 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.