Niedziela Trójcy Przenajświętszej, Uroczystość rok A (11.06.2017 r.)

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, Uroczystość rok A (11.06.2017 r.)

 

  1. Wczoraj 9 czerwca przeżywaliśmy 30 rocznicę pobytu Jana Pawła II w naszej parafii oraz konsekrację naszego kościoła. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w pomoc: księżom wikariuszom, Radzie Duszpasterskiej, Siostrze Zakrystiance, chórowi parafialnemu, Panom Organistom, Paniom i Panom, którzy troszczyli się o porządek i przygotowanie ławek dla wiernych, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wolontariuszom i harcerzom.
  2. Dzisiaj w naszej parafii Niedziela Powołaniowa. Gościmy zespół alumnów lubelskiego Seminarium na czele z księdzem prefektem dr Pawłem Bartoszewskim, który wygłosi Słowo Boże. Ofiary na tacę przeznaczamy na Seminarium Duchowne w Lublinie.

 1. W dzisiejszym dniu zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 14.00 przed kościołem akademickim KUL, o godz. 16.00 wyjście do Katedry ulicami Lublina pod przewodnictwem ks. Abp. Stanisława Budzika, a o godz. 17.00 Msza Św. w Archikatedrze.
 2. Litania do Najświętszemu Sercu Pana Jezusa jest odmawiana codziennie o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (12. 06) Bł. Władysława Gorala, bp., Kazimierza Gostyńskiego, prb., Antoniego Zawistowskiego, prb., i Stanisława Mysakowskiego, prb., mm., wspom.
  b) we wtorek (13. 06) – Św. Antoniego z Padwy, prb., dK., wspom.
  c) w środę (14. 06) – Bł. Michała Kozala, bp., m., wspom.
  d) w czwartek (15.06) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji: Jana Pawła II, Filaretów, Jutrzenki, bł. Matki Teresy z Kalkuty. Porządek Mszy Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 na podium przed kościołem, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które przygotowują:

I – siostry z rodziny Betańskiej przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła  z ul. Filaretów

II –  parafianie ze Skarpy przy Domu Młodzieży SOS

III – parafianie z Widoku przy parkingu przy ul. Jutrzenki

IV – parafianie z Ruty za kościołem przy ul. Bł. Matki Teresy z Kalkuty

Bezpośrednio po procesji odprawiamy Mszę Św. w kościele. Ostatnia w tym dniu o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 13.00 i 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci w strojach komunijnych, dzieci z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatów, niesienia parametrów procesyjnych. Ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II, działającego przy naszej parafii. W środę 14 czerwca o godz. 18.50 próba sypania kwiatów.

e) w sobotę (17. 06) – Św. Alberta Chmielowskiego, z., wspom.

 1. W środę 14 czerwca o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie.
 2. Już po raz 15, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana Światło, wyjątkowo odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r., od godz. 19.00. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Kukulska. Szczegóły na plakatach.
 3. W każdy czwartek lipca od godz. 10.00 do 14.00 przy naszym kościele odbywać się będą festyny dla wszystkich dzieci z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nasza parafia organizuje półkolonie dla dzieci w dn. od 17 do 28 lipca z przerwą na weekend 22 – 23 (sobota i niedziela). Koszt 30 zł.
 5. Legion Maryi z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i do Stoczka Warmińskiego z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w dniach od 1 do 2 lipca 2017 r. Szczegółowe informacje w witrynie księgarskiej i na tablicy ogłoszeń.
 6. Nasza parafia organizuję pielgrzymkę do Fatimy na zakończenie 100 rocznicy objawień Matki Bożej w dn. od 7 do 17 października 2017 roku. Możemy zapisywać się u ks. Mariusza.
 7. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Boże Ciało 700 letnia , a nawet dłuższa historia” , a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Wystarczy tylko dziesiątka”. Są również do nabycia pamiątki z 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w naszej parafii: album, książka, obrazki, magnesy.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Helena Minik z ul. Różanej w 92  roku życia

Śp. Krzysztof Winkler z ul. Radości w 68 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.