Niedziela Najświętszej Trójcy, uroczystość rok B (27.05.2018 r.)

Niedziela Najświętszej Trójcy, uroczystość rok B (27.05.2018 r.)

1.Dzisiaj w naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii św. o godz. 16.30.

 1. Dzisiaj są zbierane przy wyjściu z Kościoła przez wspólnoty parafialne ofiary do puszek na montaż ogrzewania w naszym Kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (29. 05) – Św. Urszuli Leduchowskiej, dz., wspom.
  b) w środę (30. 05) – Wigilia Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć bp Stanisława Szyrokoradiuka ordynariusza diecezji Charkowsko-Zaporoskiej, który będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi homilię. Po Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiary na dzieło charytatywne, które jest prowadzone przez ks. bpa i pomaga rodzinom pokrzywdzonym przez wojnę.
  c) w czwartek (31. 05) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji: Jana Pawła II, Filaretów, Jutrzenki, bł. Matki Teresy z Kalkuty. Porządek Mszy Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 na podium przed kościołem, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które przygotowują:

I – siostry z rodziny Betańskiej przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła  z ul. Filaretów

II –  parafianie ze Skarpy przy Domu Młodzieży SOS

III – parafianie z Widoku przy parkingu przy ul. Jutrzenki

IV – parafianie z Ruty za kościołem przy ul. Bł. Matki Teresy z Kalkuty

Homilię w tym dniu będzie głosił ks. prof. Krzysztof Guzowski z KUL JPII. Bezpośrednio po procesji ok. godz. 13.00 odprawiamy Mszę Św. w kościele. Ostatnia w tym dniu o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci w strojach komunijnych, dzieci z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatów, niesienia parametrów procesyjnych. Ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II, działającego przy naszej parafii. We wtorek 29 maja o godz. 18.45 próba sypania kwiatów.
d) w piątek (01. 06) – Św. Justyna, m., wspom.

 1. Już po raz 16, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „Owocem Ducha jest Miłość, odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 31 maja 2018 r., od godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.
 2. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od
  charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od
  spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 czerwca 2018 r., wszystkim
  wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w
  tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia
  wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami
  miłosierdzia i pobożności.
 3. W piątek 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do NSPJ w okresie Oktawy Bożego Ciała będzie odmawiana po Mszy św. wieczorowej, a od piątku 8 czerwca codziennie o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 5. W sobotę (02.06) i niedziele (03.06) o godz. 14.00 i 18.00 w Kinie Bajka będzie wyświetlany film: „Szaweł. Apostoł Chrystusa”. Bilety w cenie 10 zł.
 6. Za tydzień w niedziele 3 czerwca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 7. Za tydzień w niedzielę 3 czerwca ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
 8. Za tydzień w niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć księży z roku święceń ks. Piotra Irackiego i Ks. Mariusza Karczmarczyka, którzy będą obchodzić 12 rocznicę święceń kapłańskich.
 9. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci. Drugi turnus nad Jeziorem Białym w dn. od 16 do 26 sierpnia 2018 roku. Informację u ks. Grzegorza i s. Bernardy.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości w Polsce w dn. od 29 do 30 czerwca 2018 roku. Szczegółowe informacje w gablocie. Zapisy w witrynie księgarskiej.
 11. Można złożyć indywidualną ofiarę na nowy obraz MB Nieustającej Pomocy do kaplicy adoracji, tabernakulum, monstrancję, ołtarz i ambonkę. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 12. Przygotowujemy się do odpustu parafialnego w XXXI rocznicę pobytu Jana Pawła II w Lublinie w dniu 09 czerwca w sobotę, który poprzedzony będzie Triduum od środy 06 czerwca do piątku 08 czerwca. Na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00 będziemy gościć Ks. Marcina Grzesiaka, który będzie głosił Słowo Boże.

         W sobotę 09 czerwca w dniu odpustu będą odprawiane Msze św. o godz. 7.00, 9.00 – pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Wielgusa z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, 12.00  – uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem bpa Jana Śrutwy i o 18.00.

W Parku Jana Pawła II w tym dniu odbędzie się Papieski Festyn, na który zapraszamy rodziny z dziećmi od godz. 10.00.  O godz. 15.00 zapraszamy na koncert Armii Dzieci. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 16.00. Pragniemy zorganizować loterię fantową z przeznaczeniem dochodu na rzecz parafii.

 1. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” artykuł: „Niezłomne Podlasie”, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: „Radość i prawda Eucharystii”.
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Wacław Przybylski z ul. Różanej w 80 roku życia

Śp. Stanisław Sojczuk z ul. Różanej w 68 roku życia

Śp. Leon Szafranek z ul. Gościnnej w 92 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.