Niedziela Najświętszej Trójcy, uroczystość rok C (22.05.2016 r.)

Niedziela Najświętszej Trójcy, uroczystość rok C (22.05.2016 r.)

 

1.W dniu dzisiejszym w naszej parafii jest uroczystość Pierwszej Komunii Św. o godz. 9.30, a Komunia Rocznicowa o godz. 16.30. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarowanie do kościoła dwóch lichtarzy i ambonki.

Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień, uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00. W Boże Ciało zapraszamy serdecznie do udziału w procesji w strojach komunijnych. W sobotę o godz. 10.00 wyjazd na pielgrzymkę do MB Kębelskiej w Wąwolnicy.

 1. W czwartek 26 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 na podium przed kościołem, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które przygotowują:

I – siostry z rodziny Betańskiej

II –  parafianie ze Skarpy

III – parafianie z Widoku

IV – parafianie z Ruty

Bezpośrednio po procesji odprawiamy Mszę Św. w kościele. Ostatnia w tym dniu o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 13.00 i 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatów, niesienia parametrów procesyjnych. Ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II, działającego przy naszej parafii.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (24.05) – NMP Wspomożycielki Wiernych, wspom.
 2. W piątek 27 maja o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Cudownego Medalika na Mszę Św. i spotkanie w kaplicy MB Nieustającej Pomocy.
 3. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć siostrę misjonarkę Annę Kot, pochodzącą z naszej parafii, a obecnie pracującą w Kamerunie, która przed błogosławieństwem da krótkie świadectwo o pracy misyjnej..
 4. 1 czerwca w środę w Dzień Dziecka przy naszym Kościele będzie zorganizowany przez Radio eR Festyn dla dzieci od godz. 14.00 do 18.00.
 5. W dniu 5 czerwca (niedziela) odbędzie się akcja darowania krwi dla chorych w godzinach od 9.00 do 13.00. Ambulans będzie stał przy Domu Akcji Katolickiej. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.
 6. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia pod przewodnictwem Ks. Abpa. Stanisława Budzika organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 11 czerwca 2016 r. (sobota). Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy Domu Akcji Katolickiej. Koszt 65 zł. Zapisy u księży w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 7. Informujemy że ruszają zapisy na IV edycję kolonii letnich dla dzieci i
  młodzieży “Niebiańskie wakacje”.
  W tym roku kolonie odbędą się w dniach
  8 – 19 sierpnia w Janowie Lubelskim.
  Wśród atrakcji zapewniamy naukę
  jazdy konno, zabawy w parku linowym, zajęcia w laboratoriach ośrodka
  zoom natury i wiele innych. Szczegóły u ks. Marcina Wyszyńskiego
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Fatima – orędzie ciągle aktualne, a w „Gościu Niedzielnym” „ Na czym polega miłosierdzie?”. Witryna księgarska zaprasza i poleca prasę – Miłujcie się, Wzrastanie, ciekawe książki ks. Pawłowskiego pt. „ W blasku wiary” i „ Ocalały z zagłady”.
 9. Wczoraj w parafii Puszno odbył się pogrzeb mamy ks. Kan. Ryszarda Juraka śp. Balbiny Jurak. Uczestniczyła delegacja z naszej parafii, a w naszym kościele odprawimy dzisiaj o godz. 18.00. Wszyscy jesteśmy solidarni w modlitwie razem z ks. Ryszardem.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Leszek Pieniężnik z ul. Stokrotki w 67 roku życia

oraz  mama ks. Kan Ryszarda

 śp. Balbina Jurak w 94 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.