Niedziela Najświętszej Trójcy, rok B (16.06.2019 r.)

Niedziela Najświętszej Trójcy, rok B (16.06.2019 r.)
 1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 w intencji ks. Ryszarda Zalewy z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich i wszystkich kapłanów obchodzących swoje rocznice święceń.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane przy wyjściu z Kościoła do puszek będą przeznaczone na remonty w naszym Kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (17. 06) – Św. Alberta Chmielowskiego, z., wspom.
  b) ) w czwartek (20. 06) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji: Jana Pawła II, Filaretów, Jutrzenki, św. Matki Teresy z Kalkuty. Porządek Mszy Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 na podium przed kościołem, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które przygotowują:

I – siostry z rodziny Betańskiej przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła  z ul. Filaretów

II –  parafianie ze Skarpy przy Domu Młodzieży SOS

III – parafianie z Widoku przy parkingu przy ul. Jutrzenki

IV – parafianie z Ruty za kościołem przy ul. Św. Matki Teresy z Kalkuty

Homilię w tym dniu będzie głosił nasz rodak ks. Attila Honti. Bezpośrednio po procesji ok. godz. 13.00 odprawiamy Mszę Św. w kościele. Ostatnia w tym dniu o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci w strojach komunijnych, dzieci z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatów, niesienia parametrów procesyjnych. Ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II, działającego przy naszej parafii. We wtorek 18 maja o godz. 18.50 próba sypania kwiatów przed kościołem.

c) w piątek (21. 06) – Św. Alojzego Gonzagi , z., wspom.

5. W poniedziałek 17 czerwca zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Abpa w intencji ks. Jubilata Ryszarda Juraka i kolegów z roku święceń, którzy obchodzą Złoty Jubileusz Kapłaństwa.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 16 czerwca w Sali nad kancelarią.

7. Spotkanie rodziców tych dzieci, które jadą na kolonie nad morze (Mikoszewo) odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

8. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 10.00 dla dzieci ze SP „Skrzydła” i wszystkich chętnych, którzy mogą przyjść. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i wychowawców.

 1. W tym roku uległ zmianie program centralnych uroczystości Bożego Ciała w Lublinie. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą na Placu Katedralnym o godz. 10.00. pod przewodnictwem Pasterza Archidiecezji Lubelskiej Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.
 2. Już po raz 17, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 20 czerwca 2019 r., od godz. 19.30. Szczegóły na plakatach.
 3. Od piątku będzie Oktawa Bożego Ciała. Codziennie jest Litania do NSPJ i po niej procesja dookoła kościoła. Litania do NSPJ w okresie Oktawy Bożego Ciała będzie odmawiana po Mszy św. wieczorowej.
 4. Wspólnota Singli zaprasza za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 19.00, a później na spotkanie integracyjne w kawiarence parafialnej.
 5. Za tydzień w niedzielę 23 czerwca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 6. Za tydzień w niedzielę 23 czerwca ofiary zbierane do puszki przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na leczenie nowotworu mózgu naszej parafianki Pani Agnieszki.
 7. Nadal trwają prace przy docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 8. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 28 lipca 2019 r. Zapisy w witrynie księgarskiej.
 9. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Sakrament obecności”, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Wspólnota Bóg”.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

           Śp. Czesława Zielonka z ul. Sympatycznej w 81 roku życia

           Śp. Krystyna Mikołajczuk z ul. Szmaragdowej w 84 roku życia

 Śp. Henryka Korba z ul. Fantastycznej w 86 roku życia

 Śp. Zdzisława Lal z ul. Fantastycznej w 67 roku życia

 Śp. Halina Zawisza z ul. Sympatycznej w 74 roku życia

                                                         Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.