I Niedziela Adwentu, rok A (27.11.2016 r.)

I Niedziela Adwentu, rok A (27.11.2016 r.)

 

1.Dzisiaj przeżywamy już Pierwszą Niedzielę AdwentuRoraty odprawiane będą o godz. 6.00 rano. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 7.30. Ofiary zbierane do puszek przez cały okres Adwentu przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „ Gwiazdka Nadziei”.

Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne. Gościmy w naszej parafii Proboszcza Krzysztofa Krzyszczaka z Parafii Miłosierdzia Bożego w Łucce, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła.

 1. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza w dniu dzisiejszym czcicieli MB Niepokalanej Cudownego Medalika na spotkanie i Mszę św. o godz. 18.00. Jest to 186 rocznica objawień i będą w tym dniu rozdawane Cudowne Medaliki.
 2. Spotkanie Wspólnoty Adoracyjnej w Kaplicy MB w środę o godzinie 18:45.

4.Dzisiaj w Domu Akcji Katolickiej o godz. 11.00 zapraszamy na przedstawienie teatralne pt.: „Syn Marnotrawny” w wykonaniu Teatru Przebudzenie z parafii św. Judy Tadeusza w Lublinie a także o godz. 19:00 na spektakl w wykonaniu Młodzieży.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (30. 11) – Św. Andrzeja, Ap., święto,
  b) w sobotę (03. 12) – Św. Franciszka Ksawerego, prb., wspomnienie,
 2. W tym tygodniu przypadają:
  I – czwartek miesiąca – Nabożeństwo i Masza św. w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II,
  I – piątek miesiąca – Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 7.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź rano od 6.45 do 7.30 i po południu od 16.00 do 18.30
  I – sobota miesiąca – Msze św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 7.30, 12.00 i nabożeństwo w kaplicy o 8.00
  I – niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Od wtorku 29 listopada rozpoczynamy codziennie po mszy św. wieczorowej nowennę ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

8.Organizujemy w parafii Duszpasterstwo Służby Zdrowia. Wszystkich lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników Służby Zdrowia zapraszamy 29 listopada we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych pracowników Służby Zdrowia. Po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie na plebanii. 

 1. We środę 30 listopada w godz. od 16.00 do 17.00 udzielane będą bezpłatne porady prawne przez radcę prawnego Jarosława Kowalskiego.
 2. Za tydzień niedzielę 4 grudnia w niedzielę ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 4. Za tydzień w niedzielę 4 grudnia o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 28 rocznicy nadania imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej Szkole Podstawowej nr 28.
 5. Chór Parafialny „Familia” zaprasza chętnych do śpiewania, zarówno panie jak i panów. Bardzo potrzebne są nowe głosy, zwłaszcza męskie. Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia przygotowywane są już kolędy. ZAPRASZAMY! Chętni mogą zgłaszać się do organisty i dyrygenta, p. Stanisława, dziś po każdej Mszy św. lub na próbie chóru w poniedziałek bądź środę o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 6. Zapraszamy przedstawicieli z poszczególnych bloków o pobranie opłatków wraz z teczkami z tych bloków. Opłatki zostawiamy w każdej rodzinie, która zechce przyjąć, natomiast ofiary zbierane z okazji roznoszenia opłatków, jak również wizyty duszpasterskiej, pragniemy przeznaczyć na termomodernizację kościoła i plebanii.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszym Kościele będą od 11 grudnia (niedziela) do 14 grudnia (środa) 2016 r. Prowadzać będą . Rozpoczęcie rekolekcji w sobotę 10 grudnia o godz. 18.00.
 8. 16. 3 grudnia w sobotę o godz. 12.00 na placu Katedralnym, rozpocznie się Orszak Św. Mikołaja, który przejdzie ulicami miasta na Wzgórze Czwartkowe. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i mieszkańców Lublina na to historyczne i religijne wydarzenie. Szczegóły na plakatach.
 9. 17. Od pierwszej niedzieli adwentu Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W witrynie księgarskiej będą świece wigilijne. Mała świeca – 5 zł, kula – 14 zł, walec – 16 zł.
 10. Jest do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej nasz kalendarz parafialny na 2017 rok. Koszt 7 zł.
 11. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: Nasz kolejny adwent, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: Czym właściwie jest niedziela?

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Zygmunt Drapsiak z ul. Sympatycznej w 84 roku życia

Śp. Ryszarda Kampa z ul. Przedwiośnie w 73 roku życia

Śp. Wojciech Flis z ul. Sympatycznej w 48 roku życia

Śp. Roman Golec z ul. Fantastycznej w 66 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.