IX Niedziela Zwykła rok C (29.05.2016 r.)

IX Niedziela Zwykła rok C (29.05.2016 r.)

 

 1. Dziś w naszej parafii gościmy siostrę misjonarkę Annę Kot, pochodzącą z naszej parafii, a obecnie pracującą w Kamerunie, która przed błogosławieństwem da krótkie świadectwo o pracy misyjnej. Przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary do puszki.
 2. W czwartek (2 czerwca) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Św. o godz. 18.00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Na zakończenie oktawy obrzęd poświęcenia wianków. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypadają:
  a) I – czwartek miesiąca – Nabożeństwo i Masza św. w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II,
  b) I – piątek miesiąca – Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 7.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź rano od 6.45 do 7.30 i po południu od 16.00 do 18.30.
  c) I – sobota miesiąca – Msze św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 7.30, 12.00 i nabożeństwo w kaplicy o 8.00
  d) I – niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
a) we wtorek – Nawiedzenie NMP, święto.
b) w środę – św. Justyna, m., wspom.
c) w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa, urocz. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
d) w sobotę – Niepokalanego Serca NMP, wspom.

 1. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna w naszej parafii.
 2. 1 czerwca w środę w Dzień Dziecka przy naszym Kościele będzie zorganizowany przez Radio eR Festyn dla dzieci od godz. 14.00 do 18.00.
 3. W piątek 3 czerwca w naszej parafii na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy gościli zespół Guadalupe, który od godz. 19.00 rozpocznie swój koncert.
 4. Za tydzień w niedzielę 5 czerwca Dzień Dziękczynienia. Ofiary zbierane w tym dniu do puszki będą przeznaczone na świątynie Opatrzności Bożej.
 5. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć o. prof. Andrzeja Derdziuka, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie sprzedawał swoje książki.
 6. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia pod przewodnictwem Ks. Abpa. Stanisława Budzika organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 11 czerwca 2016 r. (sobota). Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy Domu Akcji Katolickiej. Koszt 65 zł. Zapisy u księży w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 11. Informujemy że ruszają zapisy na IV edycję kolonii letnich dla dzieci i młodzieży “Niebiańskie wakacje”. W tym roku kolonie odbędą się w dniach 8 – 19 sierpnia w Janowie Lubelskim. Wśród atrakcji zapewniamy naukę jazdy konno, zabawy w parku linowym, zajęcia w laboratoriach ośrodka zoom natury i wiele innych. Szczegóły u ks. Marcina Wyszyńskiego

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Przyjdź Królestwo Twoje, a w „Gościu Niedzielnym” „Mistycy w piaskownicy – co Bóg mówił świętym, gdy byli dziećmi”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.