IV Niedziela Zwykła, rok C (31. 01. 2016 r.)

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym roku odwiedzali nasze rodziny duszpasterze pracujący w naszym kościele. Jesteśmy wdzięczni za bardzo życzliwe przyjęcie i ofiary składane na modernizację ogrzewania naszego kościoła. W następna niedziele przekażę podsumowanie wizyty duszpasterskiej.

2.Dzisiaj w niedzielę na zakończenie roku życia konsekrowanego modlimy się o powołania. Na każdej Mszy Św. świadectwo dają siostry nowicjuszki ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, które pracują również w naszej parafii. Po Mszy Św. siostry zbierają ofiary do puszki na zakończenie remontu zabytkowego kościoła zakonnego w Kazimierzu Dolnym.

3. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o  godz. 11.30 gościmy chór chłopięcy Pueri Cantores Lublinenses.

4. Rozstrzygnięcie konkursu na szopkę betlejemską i wręczenie nagród zwycięzcom  odbędzie się dzisiaj na mszy świętej dla dzieci o godz. 11.30.

5. W tym tygodniu przypadają:

a) I – czwartek miesiąca – Nabożeństwo i Masza św. w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II,

b) I – piątek miesiąca – Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  o 7.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź rano od 6.45 do 7.30 i po południu od 16.00 do 18.30.

c) I – sobota miesiąca – Msze św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 7.30, 12.00 i nabożeństwo w kaplicy o 8.00

d) I – niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

a)  we wtorek (02.02) – Ofiarowanie Pańskie, święto. Msze św. w naszym kościele o godz.7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na  tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

b) w piątek (05.02) – Św. Agaty, dz., m., wspomnienie,

c) w sobotę (06.02) – św.  Pawła Miki i Tow., mm., wspomnienie

7. Według tradycji kościoła w Polsce okres Bożego Narodzenia kończymy 2 lutego uroczystością Ofiarowania Pańskiego. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi kwartetDivertimento z Filharmonii Lubelskiej. A po Mszy św. wykonają krótki koncert. Po nim na zakończenie okresu śpiewania kolęd zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem ks. Kan. Ryszarda Juraka.

8. Za tydzień w niedzielę 7 lutego ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać.

9. Ofiary zbierane do puszki w następną niedzielę 7 lutego będą przeznaczone na „Fundusz wschodni”.

10. W dniu 7 lutego w niedzielę o godz. 13.30 w kinie Bajka będzie emitowany film pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Bilety w cenie 10 zł w kasie kina od godz. 13.10.

11. Przyjmujemy zgłoszenia i deklaracje rodzin chcących przyjąć w swoich domach młodych pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży od 20 do 25 lipca. Bóg zapłać za spełnienie uczynku miłosierdzia: “Podróżnych w dom przyjąć”.

12. Przy naszej parafii działa Centrum Jana Pawła II, którego zadaniem jest ochrona dziedzictwa naszego Rodaka. Obecnie pomagamy ubogiej młodzieży i studentom w ramach funduszu stympedialnego Świadkowie Bożego Piękna. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotki, które umożliwią nam przekazanie 1% podatku na to centrum. Od marca będzie można wypełniać PIT – y w Sali Parafialnej i przekazać swój podatek. Osoby chętne do bezinteresownej pomocy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

13. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: W trosce o jedność,Kocham kraj Jana Pawła II. Andrea Bocelli specjalnie dla „Niedzieli”, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: Chrześcijańskie korzenie Unii Europejskiej. Są również do nabycia gromnice i wiele pozycji książkowych.

14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Jerzy Lambert z ul. Różanej w 72 roku życia

Śp. Alfreda Bartoszek z ul. Dziewanny w 73 roku życia

Śp. Józef Maciejewicz z ul. Szmaragdowej w 88 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.