IV Niedziela Zwykła, rok B (28.01.2018 r.)

IV Niedziela Zwykła, rok B (28.01.2018 r.)
 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za bardzo życzliwe przyjęcie i ofiary składane na remont naszego kościoła.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele jasełka w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia Misericordia.
 3. Droga Neokatechumenalna zaprasza w dniu dzisiejszym na pierwszą katechezę o godz. 19.00.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) w środę (31. 01) – Św. Jana Bosko, prb., wspom.
 7. b) w piątek (02. 02) – Ofiarowanie Pańskie, święto. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Jest to zakończenie okresu kolędowego.
 8. Za tydzień w niedzielę 4 lutego ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. W ferie zimowe w środy 31 stycznia i 07 lutego nie ma konferencji przedmałżeńskich.
 10. Dzień Skupienia dla narzeczonych w tym roku w naszej parafii w II Niedzielę Miesiąca o godz. 15.30 w sali parafialnej. Pierwszy Dzień Skupienia w niedziele 11 lutego.
 11. Odnowa w Duchu Świętym Nowe Jeruzalem zaprasza na Kurs Alpha. Spotkania we wtorki o godz. 18.45 w kawiarence pod radiem. Szczegółowe informacje na plakacie.
 12. W roku Ducha Świętego Koła Różańcowe wraz z innymi wspólnotami parafii Świętej Rodziny organizują dla wszystkich chętnych rekolekcje w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w dniach 25-27 kwietnia br. Koszt – 280 zł (wyżywienie + transport). Informacje i zapisy do końca lutego w zakrystii oraz kancelarii parafii. Informacje szczegółowe w gablocie parafialnej.
 13. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł: „Czy grozi nam wojna nuklearna”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł o pielgrzymce Ojca Świętego do Chile i Peru: „Chile: impuls, Peru: zastrzyk w serce”. Jest także do nabycia książka „W promieniach łaski” z okazji 35 – lecia naszej parafii w kwocie 20 zł.
 14. W minionym tygodniu odszedł do Pana:

     Śp. Iwona Śniadecka z ul. Różanej w 63 roku życia

     Śp. Ewa Swatek z ul. Dziewanny w 63 roku życia

     Śp. Robert Wiśniewski z ul. Różanej w 49 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.