IV Niedziela Wielkiego Postu, rok B (11.03.2018 r.)

IV Niedziela Wielkiego Postu, rok B (11.03.2018 r.)

Wczoraj Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla całej wspólnoty parafialnej, które zakończą się w środę 14 marca. Rekolekcje prowadzi Ks. Mariusz Nakonieczny – Proboszcz z parafii bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie.

Plan rekolekcji:

Niedziela – 11. 03. 2018 r.

Godz. 7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 8.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 11.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 13.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 16.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Poniedziałek (12. 03), wtorek (13. 03), środa (14. 03)

Godz. 7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 –Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 19.30w poniedziałek i we wtorek nauka rekolekcyjna dla młodzieży ze szkół średnich i studentów, a w środę Msza św.

Spowiedź rekolekcyjna przez wszystkie dni rekolekcyjne 30 minut przed oraz podczas każdej Mszy św.

Na czas rekolekcji kancelaria nieczynna. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym w zakrystii.

 1. Od dzisiejszego dnia można składać produkty żywnościowe i ofiary pieniężne przynosić do zakrystii lub kancelarii do Wielkiego Wtorku.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 3. Dzisiaj Dzień Skupienia dla narzeczonych w Sali parafialnej o godz. 15.30.
 4. Dzisiaj Eucharystyczny Ruch Młodych, Schola Ave wraz z s. Bernardą zapraszają na kiermasz świąteczny. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii.
 5. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania we wtorek 13 marca o godz. 18.40 w kościele.
 6. Zaprasza wszystkich na wykład akademicki pt. Infekcje układu oddechowego, który poprowadzi Pani prof. dr hab. Małgorzata Dacewicz w środę 14 marca o godz. 16.30, w sali na plebanii.
 7. Do środy 14 marca przy plebani będzie stał kontener na makulaturę z przeznaczeniem na pomoc mieszkańcom w Kamerunie .
 8. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
  a) Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o godz. 30, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.40;
  b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 30.
 9. W zakrystii i w kancelarii oraz do puszki przy kaplicy składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Do niedzieli palmowej lektorzy z naszej parafii przeprowadzają kiermasz palm. Ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.

12.W najbliższą niedzielę 18 marca po Mszy św. o godzinie 18.00 odbędzie się koncert wielkopostny. Usłyszmy kilka utworów gregoriańskich w wykonaniu scholii gregoriańskiej działającej przy Archikatedrze a także w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Po utworach gregoriańskich zostanie wykonany utwór Stabat Mater Josepha Rheinbergera (czyt. Jozefa Rainbergera) – w wykonaniu chóru św. Jana Pawła II działającego przy naszej parafii i Centrum Jana Pawła oraz kwartetu smyczkowego. Całość koncertu pod dyrekcją ks. Tomasz Lisieckiego. Serdecznie zapraszamy.   

 1. Msza św. Trydencka za tydzień w niedzielę 18 marca o godz. 14.30.
 2. Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami za tydzień w niedzielę 18 marca.
 3. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, które powstaje przy naszej parafii. A aktualnie pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Wychodząc z Kościoła można zabrać ulotki. W każdą środę od godz. 16.00 w sali przy wejściu na plebanię będzie można bezpłatnie uzupełnić PIT. Prosimy o przyniesienie PITU z poprzedniego roku.
 4. Dla uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy przelali krew za Ojczyznę, organizowana jest ogólnopolska akcja zbiórki krwi na pomoc chorym i ofiarom wypadków. Centrum Krwiodawstwa w Lublinie i w oddziałach terenowych przyjmie ten dar od każdej zdrowej i pełnoletniej osoby.   
 5. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł o kolejnej rocznicy pontyfikatu Papieża Franciszka: „Na peryferiach dostrzegł centrum świata” a w „Gościu Niedzielnym” wywiad z egzorcystą ks. Władysławem Suchym „U największego egzorcysty” . Jest także do nabycia dla dzieci Mały Gość Niedzielny i książka „W promieniach łaski” z okazji 35 – lecia naszej parafii w kwocie 218. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Jerzy Kosiński z ul. Różanej w 81 roku życia

Śp. Henryk Smarczewski z ul. Różanej w 74 roku życia

Śp. Wiesława Biskup z ul. Różanej w 78 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.