IV Niedziela Wielkanocy, rok B (12.05.2019 r.)

IV Niedziela Wielkanocy, rok B (12.05.2019 r.)
 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30 i tradycyjną majówkę przy grocie MB o godz. 20.30.
 2. Od dzisiejszej niedzieli do soboty 18 maja obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Dzisiaj gościmy ks. Wojciecha Prawdę studenta KUL, który głosi Słowo Boże. Po mszy studenci będą zbierać ofiary do puszki na Towarzystwo Przyjaciół KUL JP II.
 4. Dzisiaj gościmy na Mszy św. o godz.11.30 i 13.00 ks. inf. Grzegorza Pawłowskiego, który będzie rozprowadzał książkę „Ocalały z zagłady w służbie Mesjasza”.
 5. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (14.05) – Św. Macieja , Ap., święto.
  b) w czwartek (16.05) – Św. Andrzeja Boboli, prb., m., patrona Polski, święto.
 7. Jutro w poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie. Na Mszy będą zbierane ofiary na tacę, które przeznaczymy na kwiaty do figury MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 8. Od piątku 17 maja do środy 22 maja będzie wystawiony koło plebanii kontener na makulaturę.
 9. W sobotę 18 maja o godz. 19.00 w dniu urodzin Jana Pawła II zapraszamy na XXV – lecie Międzynarodowego Festiwalu TEMPUS PASCHALE. Wystąpią: Monika Buczkowska – sopran, Kwartet Kwartemia w składzie: Agata Mrówczyńska, Emilia Siepkowska, Małgorzata Krasowska, Izabela Zagórska, Jolanta Munch oraz Soliści i Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej pod dyrygenturą Elżbiety Krzemińskiej. Po koncercie w kościele zapraszamy na Apel z Janem Pawłem II.
 10. Za tydzień w niedzielę 19 maja będą zbierane ofiary do puszki na remont naszego Kościoła.
 11. Za tydzień w niedzielę 19 maja od godz. 9.00 ministranci będą przeprowadzać kiermasz ciast, z którego ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
 12. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na Ogólnopolski Zjazd Żywego Różańca w dniu 1 czerwca w sobotę. Zapisy i szczegółowe informacje w witrynie księgarskiej.
 13. Małżeństwa, które obchodziły jubileusz od 1 stycznia do 30 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy św. z Ks. Abp Stanisławem Wielgusem w niedzielę 9 czerwca o godz. 11.30. Będzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Taka sama uroczystość będzie 30 grudnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 14. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci po trzeciej klasie SP w Ośrodku w Białym Dunajcu „U Kominka” koło Zakopanego w dn. od 09 do 18 lipca 2019 roku. Drugi turnus dla dzieci nad morzem w Ośrodku „Amberwil” w Mikoszewie w dn. od 15 do 24 lipca 2019 roku. Informację u ks. Marcina, ks. Grzegorza i s. Bernardy.  Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 15. Trwają prace w kościele przy układaniu posadzki granitowej na prezbiterium i prawej nawie kościoła oraz przy docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. W kościele zostały wstawione wszystkie drzwi wewnętrzne i wstawiane są drzwi zewnętrzne. Zakończyliśmy wstawianie okien w domu katechetycznym i na plebanii. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 16. 16. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” artykuł: „Boży zapaleniec” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Dobry Pasterz i fajni pasterze”. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.
 17. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

           Śp. Antoni Markiewicz z ul. Fantastycznej w 83 roku życia

 Śp. Leszek Suski z ul. Gościnnej w 69 roku życia

 Śp. Jan Tarnowski z ul. Dziewanny w 73 roku życia

                                                                  Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.