IV Niedziela Wielkanocy, rok B (22.04.2018 r.)

IV Niedziela Wielkanocy, rok B (22.04.2018 r.)

1.W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na instalację ogrzewania w naszym kościele.

 1. W tym tygodniu liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (23. 04) – Św. Wojciecha, bp., m., głównego Patrona Polski, urocz. Konsekracja kościoła w parafii pw. Św. Wojciecha o godz. 18.00.
  b) w środę (25. 04) – Św. Marka, Ew., święto.
 2. Apostolstwo Cudownego Medalika zaprasza w piątek 27 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie.
 3. W piątek 27 kwietnia od godz. 10.00 IX Liceum Ogólnokształcące zaprasza Dzień Otwartych Drzwi.
 4. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na Ogólnopolski Zjazd Żywego Różańca w dniu 2 czerwca w sobotę. Zapisy i szczegółowe informacje w witrynie księgarskiej.
 5. Nasza parafia organizuje Kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Białym Dunajcu koło Zakopanego w dn. od 19 do 29 lipca 2018 roku. Zapisy u ks. Marcina Wyszyńskiego. Organizujemy także Kolonie letnie nad Jeziorem Białym na Pojezierzu łęczyńsko-włodawskim, 16-26 sierpnia 2018 r.. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza i S. Bernardy.
 6. Rocznica Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będzie w niedzielę 27 maja o godz. 16.30.
 7. Małżeństwa, które obchodziły jubileusz od 1 stycznia do 30 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy św. z Ks. Arcybiskupem 9 czerwca o godz. 9.00. Będzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Taka sama uroczystość będzie 30 grudnia.
 8. Trwają prace remontowe w kaplicy. Na czas remontu całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Wejście od zakrystii. W sobotę adoracja po Mszy św. o godz.12.00. Decyzją Rady Duszpasterskiej w Trzecią lub Czwartą niedzielę miesiąca będą zbierane przy wyjściu kościoła ofiary na remont naszego Kościoła.
 9. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Po raz ostatni w środę od godz. 16.00 w sali na plebani będzie można bezpłatnie uzupełnić PIT.
 10. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” artykuł: „W ciszy słychać najlepiej” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Obrońca prostych ludzi” i Adhortacja apostolska Ojca Świętego Franciszka o Świętości .
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana:

           Śp.  Bogdan Prokop z ul. Różanej  w 74 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.