IV Niedziela Wielkanocna rok C (17. 04. 2016 r.)

IV Niedziela Wielkanocna rok C (17. 04. 2016 r.)
 1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii Premiera Oratorium Roberta Grudnia „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!”Program uroczystości: godz.18.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. O godz.19.00 rozpocznie się premierowy koncert z udziałem Roberta Grudnia, artystów sceny polskiej oraz Chóru Mieszanego Gimnazjum nr 11 im. por. mar. Mariana Tadeusza Mokrskiego w Lublinie. O godz. 20.00 Artystyczny pokaz laserów – „Chrześcijańskie dzieje Polski”. Zapraszamy i zachęcajmy znajomych!
 2. Msza święta w rycie trydenckim w dziś o godzinie 14:30.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
 4. Od dnia dzisiejszego do 23 kwietnia obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 5. W czwartek 21 kwietnia Msza Św. o godz. 18:00 i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w sobotę 23 kwietnia przypada uroczystość ku czci św. Wojciecha, bp., m., głównego patrona Polski.
 7. Za tydzień 24 kwietnia ofiary składane na tace przeznaczone będą na potrzeby Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 8. a) Zapraszamy na Pielgrzymkę KALISZ – LICHEŃ – TORUŃ – 17-18 maja br. Informacje i zapisy w witrynie księgarskiej po każdej Mszy.
  b) Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę jednodniową do Niepokalanowa w dniu 28 maja na ogólnopolski dzień modlitwy Rycerstwa. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana. Zapisy w księgarni.
  d) W dniu 4-go czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę na ogólnopolski Zjazd Żywego Różańca. Szczegóły i zapisy w księgarni.
  e) Wciąż zachęcamy młodzież w wieku 16-35 lat do wyjazdu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży z naszą Parafią – 29 lipiec-1 sierpnia. Koszt 400 zł. + 10 Euro. Zapisy przez stronę Parafii oraz u ks. Piotra Irackiego. Istnieje możliwość dofinansowania.
  f) Zapraszamy także na Pielgrzymkę do Francji Stowarzyszenia Misericordia 3-16 września. W programie Paryż, Lisieux, Lourdes, La Salette. Szczegóły w zakrystii i na plakatach.
 9. Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszają pracowników kolei, emerytów, rencistów, przyjaciół, znajomych do uczestnictwa w XIX Europejskim Kongresie Chrześcijańskich Kolejarzy, który odbędzie się w Lublinie w dniach 9-13 maja. Inauguracja w Katedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa w dniu 10 maja o 10:00. Zaprasza – Krajowy Duszpasterz Kolejarzy – ks. Eugeniusz Zarębiński.
 10. Przypominamy o przekazaniu 1% podatku na Centrum Jana Pawła II działającego przy naszej parafii. Przy wyjściu można zabrać ulotki. PIT – y będzie można wypełniać 20 kwietnia w środę w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 19.00.
 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Dobry Pasterz”, a w „Gościu Niedzielnym”Polsko, ja Ciebie chrzczę…”. Zachęcamy, aby przynajmniej raz w miesiącu każda rodzina zaopatrzyła się w prasę katolicką.
 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:

Śp. Józef Małyska w wieku 72 lat z ul. Fantastycznej

                             Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.