IV Niedziela Wielkanocna, rok A (07.04.2017 r.)

IV Niedziela Wielkanocna, rok A (07.04.2017 r.)

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli do soboty 13 maja obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30 i tradycyjną majówkę przy grocie MB o godz. 20.30.
 3. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (08.05) – św. Stanisława, bp., m., głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej, urocz. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Abp. Stanisławie Budziku, Metropolicie Lubelskim oraz mieszkającym na naszej plebanii Abp. Stanisławie Wielgusie.
 5. We wtorek 9 maja o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w kawiarence pod radiem.
 6. Z okazji 100 rocznicy objawień MB Fatimskiej organizowane jest JERYCHO RÓŻAŃCOWE. W naszej parafii cało dobowa adoracja będzie w środę 10 maja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.00.Kazania będą na Mszy św. o godz. 12.00, 18.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i o godz. 24.00. Szczegółowe informacje w gablocie.
 7. W sobotę 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 a po niej różaniec z procesją. Prosimy o przyniesienie lampionów.

 1. Rada Duszpasterska podjęła decyzję, aby umożliwić wszystkim udział Darze ołtarza z okazji Jubileuszu 30 – lecia pobytu Św. Jana Pawła II w naszej parafii za tydzień w niedzielę 14 maja będzie zorganizowana zbiórka do puszek przy wyjściu z Kościoła na zakup kielicha do odprawiania Mszy św., monstrancji do adoracji Pana Jezusa w Kaplicy MBN Pomocy i krzyży konsekracyjnych z zacheuszkami, które zostaną powieszone na ścianach w Kościele. Dziękujemy za ofiary indywidualne w kwocie 250 zł.
 2. Za tydzień w niedzielę 14 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 3. Organizowana jest pielgrzymka z okazji Zjazdu Ogólnopolskiego Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 3 czerwca w sobotę. Zapisy w witrynie księgarskiej.
 4. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży nad Jeziorem Białym od 31 lipca do 11 sierpnia 2017. W programie atrakcje wodne, zabawy kolonijne, wycieczki, park linowy, warsztaty teatralne i wiele innych ciekawych zajęć. Zapisy u ks. Marcina w Zakrystii. Więcej informacji na stronie internetowej i u ks. Marcina Wyszyńskiego.
 5. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Ale robotników mało…” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Miejsce wyciszenia i modlitwy”.
 6. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

 Śp. Zofia Kowalczyk z ul. Sympatycznej w 87 roku życia

Śp. Kazimiera Krzyżanowska z ul. Różanej w 96 roku życia

Śp. Czesława Witczak z ul. Dziewanny w 74 roku życia

Śp. Jadwiga Bury z ul. Różanej w 91 roku życia

Śp. Zbigniew Kostarz z ul. Jana Pawła II w 64 roku życia

Śp. Agata Saja z ul. Jutrzenki w 49 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.