III Niedziela Wielkanocy, rok B (05.05.2019 r.)

III Niedziela Wielkanocy, rok B (05.05.2019 r.)
 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30 i tradycyjną majówkę przy grocie MB o godz. 20.30.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne. Ofiary zbierane do puszek na ogrzewanie w IV niedzielę kwietnia wyniosły 3.114, 15 gr., na konto parafialne 235 zł. , indywidualne 960 zł. w tym jedna 50 zł., jedna 60 zł., jedna 150 zł., jedna 200 zł., i jedna 500 zł.
 3. Dzisiaj o godz. 19.00 koncert organowy w wykonaniu ks. Attilii Honti. Ofiary zbierane po koncercie będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Lublinenses”.
 4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego”. Zakończenie Tygodnia Biblijnego w sobotę 11 maja.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (06.05) – Św. Filipa i Jakuba, App., święto.
  b) w środę (08.05) – Św. Stanisława, bp., m., głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej, urocz. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Abp. Stanisławie Budziku, Metropolicie Lubelskim oraz mieszkającym na naszej plebanii Abp. Stanisławie Wielgusie.
 6. Jutro w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Abpa. Stanisława Budzika.
 7. Msza św. w intencji Ojczyzny wiernej Bogu, Ewangelii i Krzyżowi w piątek 10 maja o godz. 18.00, a po Mszy nabożeństwo.
 8. Przez cały miesiąc maj będzie zbiórka ofiar do puszek na wakacyjny wypoczynek dla dzieci w ramach Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”.
 9. Za tydzień w niedzielę 12 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 10. Za tydzień w niedzielę 12 maja będziemy gościć ks. Wojciecha Prawdę studenta KUL, który wygłosi Słowo Boże. Po mszy studenci będą zbierać ofiary do puszki na Towarzystwo Przyjaciół KUL JP II.
 11. Za tydzień w niedzielę 12 maja będziemy gościć na Mszy św. o godz.11.30 i 13.00 ks. inf. Grzegorza Pawłowskiego, który będzie rozprowadzał książkę „Ocalały z zagłady w służbie Mesjasza”.
 12. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na Ogólnopolski Zjazd Żywego Różańca w dniu 1 czerwca w sobotę. Zapisy i szczegółowe informacje w witrynie księgarskiej.
 13. Małżeństwa, które obchodziły jubileusz od 1 stycznia do 30 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy św. z Ks. Abp. Stanisławem Wielgusem w niedzielę 9 czerwca o godz. 11.30. Będzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Taka sama uroczystość będzie 30 grudnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 14. Trwają prace w kościele i zakrystii przy układaniu posadzki granitowej oraz docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. Na plebani zostały wstawione okna. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 15. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” artykuł: „Z Biblią na co dzień” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Bądź patriotą. Jak Jezus.”. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.
 16. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:

           Śp. Marianna Jóźwik z ul. Sympatycznej w 92 roku życia

                                                                  Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.