III Niedziela Wielkanocy, rok B (15.04.2018 r.)

III Niedziela Wielkanocy, rok B (15.04.2018 r.)
 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna X Tydzień Biblijny pod hasłem: ,,Weźmijcie Ducha Świętego!” (J 20,22).
 2. Dzisiaj gościmy dn. Tomasza Zawadzkiego z Sum na Ukrainie, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary przy wyjściu z Kościoła.
 3. Msza św. trydencka w dniu dzisiejszym o godz. 14.30.
 4. Dzisiaj Msza św. o godz. 10.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy spotkanie dzieci i rodziców.
 5. Spotkanie z przedstawicielami wspólnot parafialnych w środę 16 kwietnia o godz. 19.00 na plebanii.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 17 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Maryjnej na plebanii.
 7. Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek 19 kwietnia.
 8. Sakrament pokuty i pojednania dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków bierzmowania w piątek 20 kwietnia o godz. 16.00, a próba generalna o godz. 19.00.
 9. W sobotę 21 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00 nasza młodzisz przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa Mieczysława Cisło.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w dniach 25-27 kwietnia. Informacje szczegółowe w gablocie parafialnej.
 11. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na Ogólnopolski Zjazd Żywego Różańca w dniu 2 czerwca w sobotę. Zapisy i szczegółowe informacje w witrynie księgarskiej.
 12. Trwają prace remontowe w kaplicy. Na czas remontu całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Wejście od zakrystii. W sobotę adoracja po Mszy św. o godz.12.00. Decyzją Rady Duszpasterskiej w Trzecią lub Czwartą niedzielę miesiąca będą zbierane przy wyjściu kościoła ofiary na remont naszego Kościoła.
 13. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. W każdą środę od godz. 16.00 w sali przy wejściu na plebanię będzie można bezpłatnie uzupełnić PIT.
 14. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” artykuł: „Bóg na ławie oskarżonych” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Męczennicy znad Sekwany”. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.
 15. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Władysław Milcz z ul. Stokrotki w 71 roku życia

           Śp.  Maria Wójcicka z ul. Różanej  w 87 roku życia

           Śp.  Wioletta Mrugała z ul. Fantastycznej w 49 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.