III Niedziela Wielkanocna, rok A (30.04.2017 r.)

III Niedziela Wielkanocna, rok A (30.04.2017 r.)

 

1.Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna IX Tydzień Biblijny pod hasłem: ,,Idźcie i głoście!” (Mk 15,16). W naszej parafii w dniu dzisiejszym gościmy ks. prof. nauk biblijnych KUL JPII  Mirosława Wróbla, który głosi do nas Słowo Boże. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 11.30.

 1. W Tygodniu Biblijnym od poniedziałku do soboty organizujemy „maraton biblijny”. W kaplicy MBN Pomocy od godz. 15.30 do 17.30 będzie czytane Pismo Święte Nowego Testamentu. Zapisy na kartkach wyłożonych przy wejściu do kościoła.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii (Aleppo).
 3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będziemy odprawiać o 17.30 i tradycyjną majówkę przy grocie MB o 20.30.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 5. W tym tygodniu liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (02.05) Św. Atanazego, bp., dK., wspom.
  b) w środę (03.05) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedziele.
  c) w czwartek (04.05) Św. Floriana, m., wspom.
  d) w sobotę (06.05) Św. Filipa i Jakuba, App., święto.
 6. Z okazji 100 rocznicy objawień MB Fatimskiej organizowane jest JERYCHO RÓŻAŃCOWE. W naszej parafii będzie w środę 10 maja zakończone Mszą św. „pasterską” o godz. 24.00 ze środy na czwartek.
 7. Przez cały miesiąc maj będzie zbiórka ofiar do puszek na rozpoczęcie Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”.
 8. Za tydzień w niedzielę 7 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 9. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży nad Jeziorem Białym od 31 lipca do 11 sierpnia 2017. W programie atrakcje wodne, zabawy kolonijne, wycieczki, park linowy, warsztaty teatralne i wiele innych ciekawych zajęć. Zapisy u ks. Marcina w Zakrystii. Więcej informacji na stronie internetowej i u ks. Marcina Wyszyńskiego.
 10. Jako dar Jubileuszu 30 – lecia pobytu Św. Jana Pawła II w naszej parafii pragniemy na 9 czerwca zakupić kielich do odprawiania Mszy św., monstrancję do adoracji Pana Jezusa w Kaplicy MBN Pomocy i krzyże konsekracyjne z zacheuszkami, które zostaną powieszone na ścianach wokół Kościoła. Ofiary można składać w zakrystii i kancelarii.
 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Daj się zobaczyć Maryi.” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Weź i czytaj!”.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

 Śp. Anna Zdunek z ul. Szmaragdowej w 62 roku życia

Śp. Antoni Gajuś z ul. Szmaragdowej w 56 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.