II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, rok B (28.04.2019 r.)

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, rok B (28.04.2019 r.)
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w dniu dzisiejszym w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 na wspólną modlitwę w naszym kościele. Przypominamy, że każdego dnia w kościele odprawiamy tę modlitwę.
 2. Dzisiaj przypada święto patronalne Caritas. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczone będą na „Fundusz Caritas”. Również w tym dniu rozpoczniemy 75. Tydzień Miłosierdzia.
 3. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na nasze remonty parafialne.
 4. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się wyjątkowy  wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce.
 5. Spotkanie Młodzieży przed Bierzmowaniem w poniedziałek i wtorek o 18:45 w Kościele.
 6. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będziemy odprawiać o godz. 17.30 i tradycyjną majówkę przy grocie MB o godz. 20.30.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W Pierwszy Czwartek Miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo, a godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Od tego piątku w każdy Pierwszy Piątek Miesiąca o godz. 15.00 poza koronka do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana Droga Krzyżowa. 
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (29.04) – Św. Wojciecha, bp., m., głównego patrona Polski, urocz.
  b) w środę (02.05) – Św. Atanazego, bp., dK., wspom.
  c) w czwartek (03.05)- uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedziele.
  d) w piątek (04.05) – Św. Floriana, m., wspom.
 2. Za tydzień w niedzielę 05 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na nasze inwestycje parafialne.
 3. Za tydzień w niedzielę 05 maja o godz. 19.00 koncert organowy w wykonaniu ks. Attilii Honti. Ofiary zbierane po koncercie będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Lublinenses”.
 4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Apostołów św. Pawła i św. Andrzeja w dn. od 23 września do 02 października. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 5. Trwają prace w kościele i zakrystii przy układaniu posadzki granitowej oraz docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. W zakrystii zostały zamontowane nowe drzwi. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 6. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” artykuł: „On jest Miłosierdziem” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Ogień nad Sekwaną”. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Irena Wójcik z ul. Fantastycznej w 87 roku życia

           Śp. Marianna Wiśniewska z ul. Sympatycznej w 83 roku życia

       Śp. Stanisław Dębski z ul. Fantastycznej w 76, roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.