II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, rok B (08.04.2018 r.)

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, rok B (08.04.2018 r.)
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w dniu dzisiejszym w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 na wspólna modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego w naszym kościele. Przypominamy, że każdego dnia w kościele odprawiamy tę modlitwę.
 2. Dzisiaj przypada święto patronalne Caritas. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczone będą na Hospicjum Domowe w Krasnymstawie. Znakiem solidarności i podziękowania będzie wręczany Darczyńcy żonkil. W tym dniu także rozpocznamy 74. Tydzień Miłosierdzia. 
 3. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 4. W dniu dzisiejszym Dzień Skupienia dla narzeczonych o godz. 15.30 na salce parafialnej.
 5. Jutro w poniedziałek 9 kwietnia przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek 10 kwietnia o godz. 18.40 w kościele.
 7. 8. Msza św. w intencji Ojczyzny wiernej Bogu, Ewangelii i Krzyżowi we wtorek 10 kwietnia o godz.18.00, a po Mszy nabożeństwo.
 8. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki – Biskupiak zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w środę 11 kwietnia na godz. 12.00. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

 1. Spotkanie nadzelatorów i ich zastępców parafialnych Kół Żywego Różańca w sobotę 14 kwietnia w godz. od 10.00 do 12.00. Miejscem spotkania jest aula Caritas (wejście od Al. Unii Lubelskiej) w Lublinie.
 2. Dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie serdecznie zapraszają na Festyn w sobotę 14 kwietnia w godz. od 10.45 do 14.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
 3. Msza św. trydencka za tydzień w niedziele 15 kwietnia o godz. 14.30.
 4. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 15 kwietnia o godz. 10.00, a po Mszy spotkanie dzieci i rodziców.
 5. Za tydzień w niedzielę 15 kwietnia będziemy gościć dn. Tomasza Zawadzkiego z Ukrainy, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary przy wyjściu z Kościoła.
 6. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. W każdą środę od godz. 16.00 w sali przy wejściu na plebanię będzie można bezpłatnie uzupełnić PIT.
 7. Trwają prace remontowe w kaplicy. Na czas remontu całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Wejście od zakrystii.
 8. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” artykuł: „Miłosierdzie Boże – ratunek dla człowieka” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Jezu ufam Tobie”. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.

 18. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Bartłomiej Styła z ul. Romantyczna w 76 roku życia

        Śp.  Zofia Jakóbczak z ul. Sympatycznej w 89 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.