II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, rok C (03. 04. 2016 r.)

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, rok C (03. 04. 2016 r.)
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w dniu dzisiejszym w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 na wspólna modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego w naszym kościele. Przypominamy, że każdego dnia w kaplicy odprawiamy tę modlitwę.
 2. Dzisiaj przypada święto patronalne Caritas. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczone będą na „Fundusz Caritas”. W tym dniu także rozpoczniemy 72. Tydzień Miłosierdzia.
 3. Spotkanie dla Rodzin przyjmujących pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w dniu dzisiejszym o godz. 19:00, początek w Kaplicy NMP. Jest możliwość zapisania się na bezpłatne warsztaty z języka francuskiego dla Rodzin oraz wolontariuszy.
  Będą się one odbywać w soboty – pierwsze spotkanie 9 kwietnia. Szczegóły na dzisiejszym spotkaniu oraz na stronie internetowej Parafii.
 4. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Dziś obchodzimy imieniny naszego księdza kanonika Ryszarda Juraka. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask w dalszej posłudze kapłańskiej, zapewniając o modlitwie całej Wspólnoty Parafii. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o Biskupie Ryszardzie Karpińskim, który także świętuje dzień imienin.
 6. W tym tygodniu przypadają:
  a) 4 kwietnia w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Kancelaria parafialna tego dnia NIECZYNNA.
  b) I – czwartek miesiąca – Nabożeństwo i Masza św. w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II,
  c) 7 kwietnia we czwartek wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle.
 7. Za tydzień w niedzielę 10 kwietnia będziemy gościć Wojciecha Stasiewicza z Ukrainy, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary do puszki.
 8. Zapraszamy na koncert Zespołu Śpiewaczego ze Strzeszkowic za tydzień w niedzielę 10 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 Szczegółowe informacje na plakacie.
 9. Przypominamy o przekazaniu 1% podatku na Centrum Jana Pawła II działającego przy naszej parafii. Przy wyjściu można zabrać ulotki. PIT – y będzie można wypełniać 6 kwietnia w środę w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 19.00.
 10. Prywatne Przedszkole „Motylek” przy ul. Jutrzenki 16/156 zaprasza w środę 6 kwietnia na Dzień Otwarty. W tym dniu w godzinach od 16 do 18 organizowane będą zajęcia dla wszystkich zainteresowanych i rodziców.
 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. Tematyka wydań dotyczy Bożego Miłosierdzia. W Gościu Niedzielnym dołączona płyta ze śpiewaną wersją Koronki do Miłosierdzia Bożego. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Śp. Irena Żurowska z ul. Różanej w 92 roku życia oraz śp. Danuta Nikodem w 82 roku życia z ul. Gościnnej.  Wieczny odpoczynek …

 

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.