II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, rok A (23.04.2017 r.)

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, rok A (23.04.2017 r.)

 

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w dniu dzisiejszym w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 na wspólna modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego w naszym kościele. Przypominamy, że każdego dnia w kaplicy odprawiamy tę modlitwę.
 2. Dzisiaj przypada święto patronalne Caritas. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczone będą na „Fundusz Caritas”. W tym dniu także rozpoczniemy 73. Tydzień Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (24. 04) – Św. Wojciecha, bp., m., głównego Patrona Polski, urocz.
  b) we wtorek (25. 04) – Św. Marka, Ew., święto.
  c) w sobotę (29. 04) – Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz., dK., patronki Europy, święto.
 4. W środę 26 kwietnia o godz. 19.00 w sali pod Radiem Plus Lublin spotkanie grupy wdów i wdowców. Wykład: Antybiotykoterapia jako problem zdrowia publicznego.
 5. Apostolstwo Cudownego Medalika zaprasza w czwartek 27 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie.
 6. W piątek 28 kwietnia przypada dzień modlitw o beatyfikację sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 7. W piątek 28 kwietnia od godz. 12.00 IX Liceum Ogólnokształcące zaprasza Dzień Otwartych Drzwi.
 8. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży nad Jeziorem Białym od 31 lipca do 11 sierpnia 2017. W programie atrakcje wodne, zabawy kolonijne, wycieczki, park linowy, warsztaty teatralne i wiele innych ciekawych zajęć. Zapisy u ks. Marcina w Zakrystii. Więcej informacji na stronie internetowej i u ks. Marcina Wyszyńskiego.
 9. 9. Za tydzień w niedzielę 30 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, która rozpocznie IX Tydzień Biblijny pod hasłem: ,,Idźcie i głoście!” (Mk 15,16). W naszej parafii w tym dniu będziemy gościć nauk biblijnych KUL JPII ks. Mirosława Wróbla, który wygłosi do nas Słowo Boże.
 10. Na prośbę rodziców podajemy terminy I Komunii Św. w roku 2018: SP 28 – 20 maja (niedziela) o godz. 9.30, SP „Skrzydła” – 12 maja (sobota) o godz. 10.30 i dzieci z naszej parafii uczęszczające poza parafią – 12 maja (sobota) godz. 12.00.
 11. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, które powstaje przy naszej parafii. W środę 26 kwietnia od godz. 16.00 w sali przy wejściu na plebanię będzie można po raz ostatni bezpłatnie uzupełnić PIT. Prosimy o przyniesienie PITU z poprzedniego roku.
 12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Holowanie duszy do portu” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Fatima i Faustyna” a w dodatku płyta Cd z filmem: Zmartwychwstały. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

 Śp. Bolesław Szczygieł z ul. Radości w 73 roku życia

Śp. Barbara Miśkiewicz z ul. Różanej w 70 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.