I Niedziela Adwentu, rok A (01.12.2019 r.)

I Niedziela Adwentu, rok A (01.12.2019 r.)
 1. Dzisiaj przeżywamy już Pierwszą Niedzielę Adwentu. Roraty odprawiane będą o godz. 6.00 rano. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 7.30. Msza św. w niedzielę o godz. 6.00 rano jest mszą z niedzieli. Ofiary zbierane do puszek przez cały okres Adwentu przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „ Gwiazdka Nadziei”.
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary zebrane do skarbony w listopadzie wyniosły 7.090 zł, a na konto parafialne wpłynęło 4.195 zł.
 3. Dzisiaj odbędzie się Akcja przeprowadzona przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Polak z sercem!”, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Można przynosić: żywność, środki chemiczne, artykuły szkolne. Szczegółowe informacje w gablocie.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) we wtorek (03. 12) – Św. Franciszka Ksawerego, prb., wspomnienie,
  b) w sobotę (07. 12) – Św. Ambrożego, bp., dK., wspomnienie,
 7. Za tydzień w niedzielę 08 grudnia przypada Niepokalane Poczęcie NMP, uroczystość. W tym dniu można dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy wyjściu z kościoła ze stolików pobieramy deklaracje, które złożymy w darze ołtarza na Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00. Przynosimy również ze sobą świece. Osoby, które zamówiły Mszę św. 9 grudnia w poniedziałek na godz. 9.00 i 16.30 prosimy o kontakt z księdzem w zakrystii.
 8. Za tydzień w niedzielę 08 grudnia dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 otrzymają poświęcone medaliki z MB Niepokalanie Poczętą.
 9. Za tydzień w niedzielę 08 grudnia ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 10. Za tydzień w niedziele 8 grudnia pod patronatem ks. abpa Stanisława Budzika już po raz szósty odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja. Początek o godz. 13:00 Mszą św. u oo. Dominikanów. Szczegóły na stronach Orszaku i plakatach.
 11. Zapraszamy przedstawicieli z poszczególnych bloków o pobranie opłatków wraz z teczkami z tych bloków. Prosimy o roznoszenie opłatków po godz. 16.00 i jednocześnie o przyjęcie listu, który został skierowany do parafian przez proboszcza. Dostarczono już ofiary z opłatka wigilijnego z następujących ulic: (aktualna informacja na ogłoszeniach w Kościele)

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim roznoszącym opłatki i przyjmującym je.
Przypominamy, że roznoszący opłatki mają upoważnienie od ks. Proboszcza i listę z podpisami składających ofiarę.

Siostry Betanki serdecznie zapraszają dziewczęta pracujące, studiujące, uczące się na Adwentowe Dni Skupienia. Odbędą się one w dn. od 08 – 09 grudnia w domu Sióstr przy ul Jana Pawła II. Zgłoszenia u s. Faustyny. Więcej informacji na plakatach przed kościołem.

 1. W czasie odpustu parafialnego 29 grudnia o godz. 10.00 Mszę św. zbiorową będzie odprawiał Ks. Abp. Stanisław Wielgus w intencji małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz 25 i 50 – lecia małżeństwa lub inne rocznice. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 2. Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W witrynie księgarskiej są świece wigilijne. Mała świeca – 6 zł, kula – 14 zł, walec – 16 zł, piramida – 14 zł.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy solidarnie składają ofiary na ten cel.
 4. W styczniu z inicjatywy Urzędu Miasta otwieramy w naszej parafii Dzienny Dom Senior + przeznaczony dla osób po 60 roku życia i przebywających na emeryturze. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.
 5. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł o adwencie: To Bóg wymyślił Adwent , a w „Gościu Niedzielnymartykuł o pielgrzymce Ojca Świętego do Bangkoku: Spotkanie z nieznanym światem. Jest również do nabycia nasz kalendarz parafialny w cenie 7 zł. i Modlitewnik Maryjny w cenie 12 zł.

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Anna Pielecha z ul. Fantastycznej w 63 roku życia

Śp. Janusz Jasiński z ul. Różanej w 66 roku życia

Śp. Marcin Matuszewski z ul. Szmaragdowej w 38 roku życia

Śp. Marek Sych z ul. Radości  w 38 roku życia

Śp. Ewa Kwiecień z ul. Stokrotki w 66 roku życia

Wieczny odpoczynek…

 

 

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.