Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość, rok B (23.05.2021 r.)

Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość, rok B (23.05.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy.
 2. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.
 3. Zapraszamy dzisiaj na uwielbienie z modlitwą o Ducha Świętego, które poprowadzi zespół Good God (w skład którego wchodzą księża z naszej archidiecezji). Początek o godz. 19.00. W tym dniu w naszej parafii Słowo Boże głosi ks. Paweł Gołofit, duszpasterz z Chełma oraz lider zespołu Good God.
 4. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na wymianę dachu na naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (24. 05) – NMP Matki Kościoła, święto. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00.
  b) w środę (26. 05) – Św. Filipa Nereusza, prb., wspom.
  c) w czwartek (27. 05) – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto.
  d) w sobotę (29. 05) – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz., wspom.
 6. W sobotę 29 maja, nasza parafia wraz z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim organizuje sympozjum Kościół państwo społeczeństwo obywatelskie w służbie rodzin w Polsce. Otwarcie sympozjum o godz. 10.45. Szczegółowe informacje na plakatach.
 7. Za tydzień w niedzielę, 30 maja w godz. od 9.00 do 13.00 zapraszamy do Honorowego Oddawania Krwi przy Domu Akcji Katolickiej.
 8. Za tydzień w niedzielę, 30 maja będziemy gościć w naszej parafii ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, prezesa Hospicjum Dobrego Samarytanina, który będzie głosił kazanie: Człowiek chory w rodzinie. Po każdej Mszy św., przy wyjściu z Kościoła będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na Hospicjum Dobrego Samarytanina.
 9. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiary złożone na nowy witraż o tematyce eucharystycznej. Rodzice dzieci ze SP 28 złożyli ofiarę 8 tys. zł, a Szkoły Skrzydła 2.550 zł.
 10. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30.
 11. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii w każdy wtorek o godz. 11.30 i 17.30 na nabożeństwo do Świętej Rodziny i na Mszę św. zbiorową o godz. 12.00 i 18.00. Zebrane w czasie tych Mszy św. ofiary na tacę będą przeznaczone na Mszę św. zbiorową.
 12. Jeżeli pozwolą na to przepisy sanitarne, nasza parafia zorganizuje dwa wyjazdy:
 13. a) Rodziny z naszej parafii zapraszamy na wczaso-rekolekcje do Zakopanego. Termin od 12 do 19 lipca. Koszt 550 zł. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 14. b) Zapraszamy do zapisywania się na samolotową pielgrzymkę do Gruzji. Termin od 02 do 10 września. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila. 
 1. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Dwa serca, jedno bicie, w „Gościu Niedzielnym” artykuł o naszej parafii „Dziękowali Matce Bożej”. W witrynie księgarskiej można także nabyć pamiątki pierwszokomunijne i ciekawe książki.
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Alina Kozak z ul. Stokrotki w 75 roku życia

Śp. Kazimierz Gruda z ul. Watykańskiej w 85 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.