XXVIII Niedziela Zwykła, rok A (11.10.2020 r.)

XXVIII Niedziela Zwykła, rok A (11.10.2020 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos. Przy wejściu do Kościoła jest możliwość dezynfekcji rąk. Przypominamy także, że na zewnątrz, też jest obowiązek noszenia masek.
 2. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 będziemy mogli wysłuchać świadectwa stypendystki „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy zapraszamy na kiermasz ciast i festyn przy Domu Akcji Katolickiej. Ofiary zbierane przez młodzież do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. Przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest nabożeństwo różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego o godz. 11.30 w kaplicy MBNP i w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W związku z nauczaniem przez kapłanów religii w szkole, informujemy uczestniczących we Mszy św. o godz. 12.00, że spowiedź będzie od godz. 11.30 do 12.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (13.10) – Bł. Honorata Koźmińskiego, prb., wspom.
  b) w czwartek (15.10) – Św. Teresy od Jezusa, dz., dK., wspom.
  c) w piątek (16.10) – Św. Jadwigi Śląskiej, wspom.
  d) w sobotę (17.10) – Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp., m., wspom.

 We wtorek 13 października o godz. 18.00 Msza św. i zakończenie nabożeństw fatimskich.

 1. W piątek 16 października o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Papieski – 42 Rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II. W programie pieśni religijne i patriotyczne. Wystąpią: Soliści Teatru Muzycznego w Lublinie: Dorota Szostak-Gąska – mezzosopran, Jakub Gąska – tenor, Robert Grudzień – organy, fortepian, Kamila Lendzion słowo wiążące. Szczegółowe informacje na plakatach.
 2. W piątek 16 października na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po koncercie zapraszamy nauczycieli na spotkanie na plebanii.
 3. Za tydzień w niedzielę 18 października po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
 4. Za tydzień w niedzielę 18 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
 5. Za tydzień w niedzielę 18 października o godz. 19.00 w ramach Festiwalu TEMPUS PASCHALE zapraszamy na Koncert Papieski pt. „Beatus vir”. Wystąpią m. in. Zespół i soliści. Słowo wiążące: Stefan Munch. Szczegółowe informacje na plakatach.
 6. Za tydzień w niedzielę 18 października w całym Kościele w Polsce liczenie wiernych.
 7. Zapraszamy 25 października w niedzielę na Wieczór Młodych. Rozpocznie się o godz. 18.00 Eucharystią, następnie uwielbienie z zespołem Good God. Szczegółowe informacje na plakatach.
 8. Rozpoczął się IV kwartał bieżącego roku. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie składają ofiary do kopert, na tacę i na konto parafialne przeznaczone na remont naszego Kościoła. W tym tygodniu zakończył się remont schodów do kościoła, jak również zakończyliśmy prace montowania okien do kaplicy.
 9. Prasa katolicka jest do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: Niezwykły 15- latek, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Marzenia papieża, jak również płyta DVD z filmem „Ziemia Maryi”. Są również do nabycia albumy o naszej parafii.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Stanisław Żak z ul. Sympatycznej w 67 roku życia

Śp. Jolanta Grzelak z ul. Watykańskiej w 72 roku życia

Śp. Barbara Gutek z ul. Radości w 76 roku życia

Śp. Marek Morawski z ul. Dziewanny w 63 roku życia

Śp. Wiktor Dyczkowski z ul. Dziewanny w 65 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.