XXVII Niedziela Zwykła, rok A (04.10.2020 r.)

XXVII Niedziela Zwykła, rok A (04.10.2020 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos. Przy wejściu do Kościoła jest możliwość dezynfekcji rąk. Osoby przebywające bez masek na zewnątrz prosimy o zachowanie 2 m odstępów.
 2. Przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest nabożeństwo różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w różańcu otrzymują obrazki. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego o godz. 11.30 w kaplicy MBNP i w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. We wrześniu ofiary przekazane w kopertach wyniosły 3.250 , na konto parafialne wpłynęło 3.235 zł, wpłacone na konto ofiary na tacę wyniosły 400 zł, a na remont organów 350 . Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, dzięki którym możemy każdego miesiąca spłacać kredyt jak również regulować zobowiązania finansowe naszej parafii.
 4. W związku z obowiązkiem nauczania przez kapłanów religii w szkole, informujemy uczestniczących we Mszy św. o godz. 12.00, że spowiedź będzie od godz. 11.30 do 12.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) w poniedziałek (05. 10) –Św. Faustyny Kowalskiej, z., wspom.
 7. b) w środę (07. 10) – NMP Różańcowej, wspom.
 8. We wtorek 06 października o godz. 18.45 odbędzie się w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
 9. W sobotę 10 października zapraszamy o godz. 18.00. na Mszę św. za Ojczyznę.
 10. Za tydzień, w niedzielę 11 października w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 będziemy mogli wysłuchać świadectwa stypendystki „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy zapraszamy na kiermasz ciast i festyn przy Domu Akcji Katolickiej. Ofiary zbierane przez młodzież do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 11. Zakupiliśmy pojemnik na wodę święconą, który znajduje się w przejściu do zakrystii.
 1. Zapraszamy 25 października w niedzielę na Wieczór Młodych. Rozpocznie się o godz. 18.00 Eucharystią, następnie uwielbienie z zespołem Good God.
 1. Nasza parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę  autokarową w Bieszczady. W programie m.in Kalwaria Pacławska Myczkowce, Polańczyk, Sanok, Połonina Wetlińska. Termin: 24-26.10.2020r. (sob-pon). Koszt 460 zł. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 1. Kończy się III kwartał bieżącego roku. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie składają ofiary do kopert, na tacę i na konto parafialne przeznaczone na remont naszego Kościoła. W tym tygodniu kończymy remont schodów do kościoła oraz podjazd dla niepełnosprawnych do kaplicy MBNP. Rozpoczęliśmy również prace montowania okien do kaplicy.
 1. Prasa katolicka jest do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: Znak koron, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Ogień i krew. Są również do nabycia albumy o naszej parafii.
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Jan Bassa z ul. Sympatycznej w 43 roku życia

Śp. Zbigniew Bukowski z ul. Romantycznej w 62 roku życia

Śp. Adam Parakowski z ul. Fantastycznej w 71 roku życia

Śp. Hanna Namięta z ul. Gościnnej w 68 roku życia

Śp. Elżbieta Zimecka z ul. Szmaragdowej w 78 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.