XXVI Niedziela Zwykła, rok A (27.09.2020 r.)

XXVI Niedziela Zwykła, rok A (27.09.2020 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia masek w Kościele zakrywających usta i nos. Przy wejściu do Kościoła jest możliwość dezynfekcji rąk. Osoby przebywające na zewnątrz bez masek prosimy o zachowanie odstępu 2 m.
 2. Dzisiaj Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w kaplicy MB Nieustającej Pomocy.
 3. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 4. Dzisiaj w niedzielę, która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców po każdej Mszy Świętej, przed kościołami w Archidiecezji Lubelskiej przeprowadzana jest zbiórka do puszek.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) w poniedziałek (28.09) -Św. Wacława, m., wspom.
 7. b) we wtorek (29.09) – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto.
 8. c) w środę (30. 09) – Św. Hieronima, prb., dK., wspom.
 9. d) w czwartek (01.10) – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz., dK., wspomn.
 10. e) w piątek (02.10) – Świętych Aniołów Stróżów, wspom.
 11. W poniedziałek 28 września o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę Miłosierdzia Bożego odmawianą na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Filaretów przy pomniku. 

 1. W czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. W naszym Kościele odprawiane będzie w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywać obrazki. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i nabożeństwo różańcowe. W I piątek miesiąca o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci, a szczególnie z klasy IV, które rozpoczynają nabożeństwo dziewięciu piątków miesiąca.
 3. Zapisy uczniów klas VIII SP przygotowujących się do sakramentu bierzmowania są prowadzone w kancelarii i zakrystii do końca września 2020 r.
 4. Za tydzień w niedzielę 4 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 1. Nasza parafia organizuje trzy dniową pielgrzymkę  autokarową w Bieszczady. W programie m.in Kalwaria Pacławska Myczkowce, Polańczyk, Sanok, Połonina Wetlińska. Termin: 24-26.10.2020r. (sob-pon). Koszt .460 zł. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 1. Kończy się III kwartał bieżącego roku. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie składają ofiary do kopert, na tacę i na konto parafialne na remont naszego Kościoła. 
 1. Ofiary na wymianę mieszków w naszych organach można przekazywać na konto naszej parafii do końca września.
 1. Prasa katolicka jest do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł o Ojcu Pio: Nowe cuda Świętego Stygmatyka, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Anioł bliski ciału. Są również do nabycia albumy o naszej parafii.
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Romualda Grzyb z ul. Różanej w 67 roku życia

Śp. Józef Kowalski z ul. Sympatycznej w 74 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.