XXV Niedziela Zwykła, rok A (20.09.2020 r.)

XXV Niedziela Zwykła, rok A (20.09.2020 r.)
 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy s. Dolores Nowak, która po każdej Mszy św. będzie rozprowadzać nagraną przez siebie płytę CD ze śpiewem gregoriańskim. Zebrane za płytę ofiary będą przeznaczone na cele kultu religijnego.
 2. Od dzisiejszej niedzieli do poniedziałku 28 września, po każdej Mszy św. o godz. 18.00 Zastęp Rycerzy Św. Michała Archanioła zaprasza na Nowennę do Św. Archaniołów.
 3. Dzisiejsza Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji młodzieży z naszej parafii.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 5. a) w poniedziałek (21.09) – Świętego Mateusza, Ap., Ew., święto.
 6. b) w środę (23. 09) – Św. Pio z Pietrelciny, prb., wspom.
 7. Zapraszamy osoby chętne na Spotkania formacyjne dla OAZY dziecięco – młodzieżowej dla klas 6-8 odbywające się w każdy piątek o godz. 16.00. Więcej informacji u ks. Emila.
 8. Zapraszamy chętnych chłopców z klas 3-4 do wstąpienia do grona ministrantów. Zbiórki w sobotę dla ministrantów młodszych i kandydatów z kl. 3-5 o godz. 10.00, a dla starszych od kl. 6 o godz. 11.00. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 9. Za tydzień, w niedzielę 27 września Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w kaplicy MB Nieustającej Pomocy.
 10. Za tydzień, w niedzielę 27 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 11. Zapisy uczniów klas VIII SP przygotowujących się do sakramentu bierzmowania są prowadzone w kancelarii i zakrystii do końca września 2020 r.
 12. W dniach od 25 do 27 września organizowana jest pielgrzymka na Triduum Różańcowe do Gietrzwałdu. Przejazd autokarem bezpłatny. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 13. 11. Nasza parafia organizuje trzy dniową pielgrzymkę  autokarową w Bieszczady. W programie m.in Kalwaria Pacławska Myczkowce, Polańczyk, Sanok, Połonina Wetlińska. Termin: 24-26.10.2020r. (sob-pon). Koszt .460 zł. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 14. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne.
 15. Ofiary na wymianę mieszków w naszych organach można przekazywać na konto naszej parafii do końca września.
 16. Prasa katolicka jest do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: Kościół ubogim, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Twarzą w twarz. Są również do nabycia albumy o naszej parafii.
 17. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Waldemar Nogal z ul. Różanej w 69 roku życia

Śp. Andrzej Bogusz z ul. Przedwiośnie w 36 roku życia

Śp. Józef Sadurski, szwagier Ks. Proboszcza, pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 w Końskowoli

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.