XXIV Niedziela Zwykła, rok A (13.09.2020 r.)

XXIV Niedziela Zwykła, rok A (13.09.2020 r.)

1.Od dzisiaj obchodzone są w Kościele kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 1. Dzisiaj o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a po Mszy spotkanie dla dzieci i rodziców w Domu Akcji Katolickiej. W zakrystii i kancelarii można zapisywać dzieci spoza SP nr 28.

Informujemy, że z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, Pierwsza Komunia Św. odbędzie się w dwóch grupach 22 maja w sobotę 2021 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła.
 2. Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 4. a) w poniedziałek (14.09) – Podwyższenie Krzyża Świętego, święto.
 5. b) we wtorek (15. 09) – NMP Bolesnej, wspom.
 6. c) w środę (16. 09) – Św. Korneliusza, p., i Cypriana, bp., mm., wspom.
 7. d) w piątek (18.09) – Św. Stanisława Kostki, z., patrona Polski, święto. Msza św. w intencji młodzieży z naszej parafii odbędzie w niedzielę 20 września o godz. 18.00.
 8. W czwartek 17 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
 9. Zastęp Rycerzy Św. Michała Archanioła zaprasza od niedzieli 20 września do poniedziałku 28 września na Nowennę do Św. Archaniołów po każdej Mszy św. o godz. 18.00.
 10. W najbliższą niedzielę, 20 września, będziemy gościć w naszej parafii s. Dolores Nowak, która po każdej Mszy św. będzie rozprowadzać nagraną przez siebie płytę CD ze śpiewem gregoriańskim. Zebrane ofiary za płytę będą przeznaczone na cele kultu religijnego.

9.Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma  pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.

 Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.

 1. Zapisy uczniów klas VIII SP przygotowujących się do sakramentu bierzmowania są prowadzone w kancelarii i zakrystii do końca października 2020 r.

 

 1. Prasa katolicka jest do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł o uroczystościach MB Kębelskiej w Wąwolnicy: Ikona Bożej dobroci, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Odpuść, człowieku!. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny z naklejkami na zeszyty szkolne.
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Jadwiga Kuzioła z ul. Romantycznej w 87 roku życia

Śp. Czesława Śliwińska z ul. Różanej w 77 roku życia

Śp. Zofia Zarajczyk z ul. Dziewanny  w 71 roku życia

Śp. Maciej Wypyski z ul. Fantastycznej w 40 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.