XXIII Niedziela Zwykła, rok A (06.09.2020 r.)

XXIII Niedziela Zwykła, rok A (06.09.2020 r.)
 1. Dzisiaj (6.09.2020) obywają się główne uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Z naszej Parafii w sobotę udała się tam pielgrzymka piesza a w niedzielę o godz. 9.00 wyjedzie autokarowa.
 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. dla dzieci o godz. 10.00 odbędzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
 3. Zbierane dzisiaj na tacę ofiary zostaną przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. W sierpniu ofiary przekazane w kopertach wyniosły 4.480 , na konto parafialne wpłynęło 4.235 zł, wpłacone na konto ofiary na tacę wyniosły 750 zł, a na remont organów 360 . Pragniemy serdecznie podziękować za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Dzięki nim możemy każdego miesiąca spłacać kredyt jak również regulować wszystkie parafialne zobowiązania finansowe.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (07.09) – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prb., wspom.
  b) we wtorek (08. 09) – Narodzenie NMP, święto. Msze św. w naszym kościele o godz. 00, 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 nastąpi zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które zakończyły adopcję zapraszamy na Mszę Św. z czerwonymi różami.
 5. W czwartek 10 września, o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. a po Mszy nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny.

4a. W sobotę 12 września, zapraszamy do naszego Kościoła na godz. 19.00  na koncert autorstwa Jerzego Fryderyka Haendla pt. „Oratorium Mesjasz”. Wystąpią m.in.: Ewa Wołoszkiewicz – sopran; Chór i Orkiestra Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej pod dyrygenturą Dominika Mielko. Oratorium Mesjasz składa się z trzech aktów. Dzieło Haendla obejmuje wszystkie zasadnicze momenty historii zbawienia, którym towarzyszy niesamowita muzyka. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych utworów w historii muzyki.

 1. Za tydzień, w niedzielę 13 września, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła.
 2. W niedzielę 13 września, o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców w Domu Akcji Katolickiej. W zakrystii i kancelarii można zapisywać dzieci spoza SP nr 28.
 3. Zbierane za tydzień, w niedzielę 13 września, ofiary do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 4. W niedzielę, 20 września br., w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 Dzień pamięci o ofiarach Majdanka. O godz. 11.00  wykład a następnie przejazd na teren obozu i złożenie wiązanek kwiatów.
 5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 6. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 7. Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: Parafia jest ciągle aktualna, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Między szkołą a parafią.
 8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Magda Wojnicka z ul. Szczęśliwej  w 38 roku życia

Śp. Marianna Piskorek-Małolepsza z ul. Dziewanny  w 83 roku życia.

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.