XXII Niedziela Zwykła, rok A (30.08.2020 r.)

XXII Niedziela Zwykła, rok A (30.08.2020 r.)
 1. Przypominamy, że od następnej niedzieli 06 września będą odprawiane Msze św. o godz. 16.30, a nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej” oraz na przybory szkolne dla dzieci – „Tornister pełen uśmiechu”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (03.09) – Św. Grzegorza Wielkiego, p., dK., wspom.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa odbywają się o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św. Od 04 września Msza św. z racji I piątku miesiąca będzie o godz. 16.30.
 5. W czwartek, 03 września o godz. 16.00 spotkanie dla katechetów na plebanii.
 6. W piątek, 04 września o godz. 19.00 spotkanie przed pielgrzymką pieszą do Wąwolnicy w Sali Maryjnej na plebanii. Zapraszamy służby porządkowe, osoby chętne do śpiewania i niesienia tub.
 7. W tym tygodniu przypada uroczystość ku czci MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Organizujemy pieszą pielgrzymkę, która wyruszy w sobotę 05 września po Mszy św. o godz. 6.00 i autokarowa w dniu uroczystości 06 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 25 zł. Zapisy do udziału w pielgrzymce autokarowej w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej uroczystości.
  Informujemy, że już nie ma zapisów na pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy. Pątnicy udający się na pieszą pielgrzymkę muszą mieć ze sobą wodę, wyżywienie, a także środki ochrony osobistej, w tym maseczki / osłonę ust, nosa, środki do dezynfekcji rąk oraz do mycia i dezynfekcji powierzchni.

 1. Za tydzień w niedzielę 06 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 2. Za tydzień w niedziele 06 września Msza św. dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego o godz. 10.00, zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne.
 3. Mamy jeszcze wolne miejsca na październikową pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, informacje na plakatach i w zakrystii.
 4. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 5. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej w Witrynie Księgarskiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny. Do nabycia także ciekawe książki, modlitewniki i album z racji 30 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w parafii Św. Rodziny w Lublinie pt.: „Wy jesteście światłem świata”
 7.  Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

 Umiłowani w Chrystusie Panu!

Po raz kolejny zwracam się do Was z zaproszeniem na uroczystości Maryjne do naszych głównych sanktuariów. Przemawiając na Jasnej Górze, papież Franciszek mówił do pielgrzymów: „Wam, którzy nieustannie do Niej przychodzicie, niech Maryja nadal wskazuje drogę i pomaga tkać w życiu, pokorną i prostą treść Ewangelii. Prośmy o łaskę abyśmy sobie przyswoili Jej wrażliwość, Jej wyobraźnię w służbie potrzebującym, piękno poświęcenia swojego życia dla innych, bez szukania pierwszeństwa i dzielenia. Niech Ona, Przyczyna naszej radości, która wnosi pokój pośród nawału grzechu i zawirowań historii, wyprasza nam obfitość Ducha Świętego, abyśmy byli sługami dobrymi i wiernymi.”

            Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę 6 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Gnieźnieński i Prymas Polski Wojciech Polak. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

W niedzielę, 4 października, o godz. 12.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy naszej Archidiecezji Adam Piotr Bab.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma, przy zachowaniu wszystkich przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii. W obu tych sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

            Wdzięczni za dar św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin i w oczekiwaniu na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczmy się, tak jak Prymas Tysiąclecia, służyć samemu Bogu – Soli Deo oddając się całkowicie pod opiekę Matki Najświętszej – zgodnie z papieskim zawołaniem  Totus Tuus – Cały Twój!

 

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

 W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Mariusz Jędrejek z ul. Sympatycznej w 35 roku życia.

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.