XXI Niedziela Zwykła, rok A (23.08.2020 r.)

XXI Niedziela Zwykła, rok A (23.08.2020 r.)
 1. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.30, ale będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 2. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (24.08) – Św. Bartłomieja Ap. – święto.
  b) w środę (26.08) – NMP Częstochowskiej – urocz., Msze św.: 7, 9, 12, 18
  c) we czwartek (27.08) – Św. Moniki – wspomn.
  d) w piątek (28.08) – Św. Augustyna, bpa i dK – wspomn.
  e) w sobotę (29.08) – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela – wspomn.

3a. We czwartek 27 sierpnia Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. o godz. 18 i spotkanie.

 1. W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy do naszego kościoła w środę, 26 sierpnia na godz. 19.00 na koncert: Poezja Śpiewana Karola Wojtyły Oratorium „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Wystąpią: Marcin Obuchowski – wokal, kompozytor; Alicja Karpiuk – wokal; Kwartet smyczkowy „Kwartemia”; Kamil Turczyn – piano; Nadiya Velychko – organy. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej.
 2. Za tydzień w Niedziele 30.08 ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej” oraz na przybory szkolne dla dzieci – „Tornister pełen uśmiechu”.
 3. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 4. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, kontynuujemy zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 5. Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy w sobotę 05 września. Msza św. o godz. 6.00, wyjście o godz. 7.00. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może udać się 150 osób. Koszt na ubezpieczenie i identyfikator pielgrzyma – 15 zł. Zaś 06 września w niedzielę organizujemy autokarowy wyjazd o godz. 9.00, koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

8a. Mamy jeszcze wolne miejsca na październikową pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, informacje na plakatach i w zakrystii.

 1. Zapraszamy do nabywania pracy katolickiej w Witrynie Księgarskiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się. W nich wiele ciekawych artykułów dotyczących świata, historii polski i Kościoła. Do nabycia także ciekawe książki, modlitewniki i album z racji 30 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w parafii Św. Rodziny w Lublinie pt.: „Wy jesteście światłem świata”
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Danuta Maria Chojecka z ul. Sympatycznej w 91 roku życia

Śp. Marianna Kot z ul. Dziewanny w 79 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.