XX Niedziela Zwykła, rok A (16.08.2020 r.)

XX Niedziela Zwykła, rok A (16.08.2020 r.)
 1. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.30, ale będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (17.08) – Św. Jacka Odrowąża, prb. – święto.
  b) we czwartek (20.08) – Św. Bernarda, op. dK. – wspomn.
  c) w piątek (21.08) – Św. Piusa X, p. wspomn.
  d) w sobotę (22.08) – NMP Królowej – wspomn.
 3. W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy do naszego kościoła w środę, 19 sierpnia na godz. 19.00 na koncert: Poezja Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Wystąpią: Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce; Georgij Agratina – fletnia Pana; Robert Grudzień – organy; Wanda Wasicka – poeta, narrator. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej.
 4. W przyszłą niedzielę – 23 sierpnia ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na przybory szkolne dla dzieci – „Tornister pełen uśmiechu”.
 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na leczenie ks. Piotra Patyka.
 6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 7. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, kontynuujemy zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 8. Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy w sobotę 05 września. Msza św. o godz. 6.00, wyjście o godz. 7.00. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może udać się 150 osób. Koszt na ubezpieczenie i identyfikator pielgrzyma – 15 zł. Zaś 06 września w niedzielę organizujemy autokarowy wyjazd o godz. 9.00, koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Zapraszamy do nabywania pracy katolickiej w Witrynie Księgarskiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się. W nich wiele ciekawych artykułów dotyczących świata, historii polski i Kościoła. Do nabycia także ciekawe książki, modlitewniki i album z racji 30 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w parafii Św. Rodziny w Lublinie pt.: „Wy jesteście światłem świata”
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Aniela Tkaczyk z ul. Różanej w 89 roku życia

Śp. Mirosława (k) Siemko z ul. Różanej w 72 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.