XVIII Niedziela Zwykła, rok A (02.08.2020 r.)

XVIII Niedziela Zwykła, rok A (02.08.2020 r.)
 1. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. W lipcu ofiary przekazane w kopertach wyniosły 6.210 , na konto parafialne wpłynęło 4.900 zł, wpłacone na konto ofiary na tacę wyniosły 600 zł, a na remont organów 550 . Pragniemy serdecznie podziękować za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Dzięki nim możemy każdego miesiąca spłacać kredyt jak również regulować wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 8.30, w Domu Akcji Katolickiej odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.30, ale będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (04.08) – Św. Jana Marii Vianney’a, prb., wspom.
  b) w czwartek (06.08) – Przemienienie Pańskie, święto. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00.
  b) w sobotę (08.08) – Św. Dominika, prb., wspom.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa odbywają się o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św. W wakacje w I piątek miesiąca nie ma Mszy św. o godz. 16.30.

 

 1. We wtorek 4 sierpnia po raz 42 wyruszy z Lublina Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie ją Msza Św. o godz. 6.00 w Archikatedrze Lubelskiej.
 2. W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy do naszego kościoła w środę, 05 sierpnia o godz. 19.00 na recital organowy Macieja Banka. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej.
 3. Za tydzień w niedzielę 09 sierpnia ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.
 4. Rada Duszpasterska zwraca się z prośbą o ofiary na leczenie bardzo zasłużonej dla naszej parafii chorej osoby, korzystającej aktualnie z leczenia w prywatnej klinice w Warszawie. Za tydzień w niedzielę 09 sierpnia przedstawiciele wspólnot parafialnych będą zbierali ofiary do puszek przy wyjściu z Kościoła.
 5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 6. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.

  

 1. Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy: wyjście w sobotę 05 września– Msza św. o godz. 6.00, wyjście o godz. 7.00. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może udać się 150 osób. Koszt na ubezpieczenie i identyfikator pielgrzyma – 15 zł. Zaś 06 września w niedzielę organizujemy autokarowy wyjazd o godz. 9.00, koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 2. Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł: W jakie anioły wierzymy?, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Katedra jak świat.
 3. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Łukasz Tomczyk z ul. Radości w 31 roku życia

Śp. Barbara Czerniak z ul. Dziewanny w 72 roku życia

Śp. Adam Kaczmarek z ul. Fantastycznej w 95 roku życia

Śp. Barbara Grell – Duda z ul. Romantycznej w 69 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.