XVI Niedziela Zwykła, rok A (19.07.2020 r.)

XVI Niedziela Zwykła, rok A (19.07.2020 r.)

1.Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, ale będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30. 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w środę (22.07) Św. Marii Magdaleny, święto.
  b) w czwartek (23. 07) – Św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy, święto.
  c) w piątek (24. 07) – Św. Kingi, dz., wspom.
  d) w sobotę (25. 07) – Św. Jakuba, Ap., święto.
 2. Od poniedziałku 20 lipca do soboty 26 lipca ofiary zebrane do puszki będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy „MIVA Polska”.
 3. W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy do naszego kościoła w środę, 22 lipca o godz. 19.00 na koncert „Muzyka świata dla Jana Pawła II”. Wystąpią: Kamila Lendzion – sopran, solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, Agnieszka Schulc – Brzyska – fortepian, Karol Rzepecki – narrator. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej.
 4. Za tydzień, w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy Św. będą poświęcane pojazdy. Zbierane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na zakup i dostarczenie pojazdów dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.
 5. W najbliższą sobotę, 25 lipca organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Niepokalanowa. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń i w Witrynie Księgarskiej.
 6. Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii zaprasza w sobotę, 1 sierpnia na pielgrzymkę autokarową do Wąwolnicy. Wyjazd o godz. 8.00. Koszt 50 zł. (autokar i obiad). Zapisy w dniu dzisiejszym w Witrynie Księgarskiej.
 7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma  pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 8. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów

 

 1. Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł: Wiara – sprawa osobista czy kościelna?, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Ogród niezniszczalny.
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: 

Śp. Cecylia Junko z ul. Sympatycznej w 90 roku życia

Śp. Mariusz Matyaszewski z ul. Jana Pawła II w 64 roku życia

 

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.