XIX Niedziela Zwykła, rok A (18.10.2020 r.)

XIX Niedziela Zwykła, rok A (18.10.2020 r.)
 1. W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w naszej parafii na Mszy św. w kościele, kaplicy i na chórze może uczestniczyć 180 osób. Wszystkie miejsca, które możemy zająć w kościele, kaplicy i na chórze są oznakowane napisem: MIEJSCE DO MODLITWY. Przychodząc do kościoła, prosimy zajmować wszystkie miejsca począwszy od pierwszych ławek. Jeżeli zabraknie miejsc w kościele, uczestniczymy we Mszy św. na zewnątrz kościoła.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos. Przy wejściu do Kościoła jest możliwość dezynfekcji rąk.

 1. Dzisiaj w niedzielę 18 października o godz. 19.00 w ramach Festiwalu TEMPUS PASCHALE zapraszamy na Koncert Papieski pt. „Beatus vir”. Wystąpią m. in. Zespół i soliści. Słowo wiążące: Stefan Munch. Szczegółowe informacje na plakatach. Tak jak w czasie nabożeństw, w koncercie mogą uczestniczyć osoby w wyznaczonych miejscach.

Przypominamy, że Msze św., jak i koncert są transmitowane na stronie internetowej naszej parafii.

 1. Dzisiaj w niedzielę 18 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
 2. W dniu dzisiejszym odwołujemy spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
 3. Od dzisiaj będzie można pobrać karty wypominkowe ze stolików i w domu wypisać imiona naszych bliskich zmarłych.

 Przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest nabożeństwo różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego o godz. 11.30 w kaplicy MBNP i w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 2. a) we wtorek (20.10) – Św. Jana Kantego, prb., patrona diecezji, wspom.
 3. b) w czwartek (22. 10) – Św. Jana Pawła II, p., wspom.
 4. We wtorek 20 października o godz. 18.00 spotkanie w kościele kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. Za tydzień w niedzielę 25 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).
 6. Zapraszamy za tydzień w niedzielę 25 października na Wieczór Młodych. Rozpocznie się o godz. 18.00 Eucharystią, następnie uwielbienie z zespołem Good God. Szczegółowe informacje na plakatach.
 7. Rozpoczął się IV kwartał bieżącego roku. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie składają ofiary do kopert, na tacę i na konto parafialne przeznaczone na remont naszego Kościoła.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: Jan Paweł II wyprzedził swój czas, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Wołanie o pasterzy. Są również do nabycia albumy o naszej parafii.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:

Śp. Marianna Lisek z ul. Szczęśliwej w 86 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.