XIX Niedziela Zwykła, rok A (09.08.2020 r.)

XIX Niedziela Zwykła, rok A (09.08.2020 r.)
 1. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Centrum Charytatywne Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
 2. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.30, ale będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 3. W poniedziałek 10 sierpnia Msza Św. w int. Ojczyzny o godz. 18.00 i nabożeństwo.
 4. We czwartek 13 sierpnia z racji objawień Fatimskich będzie odprawiona Msza Św. o godz. 18 a następnie nabożeństwo Różańcowe i procesja.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (10.08) – Św. Wawrzyńca, dk., m. – święto.
  b) we wtorek (11.08) – Św. Klary, dz. – wspom.
  c) w piątek (14.08) – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prb., m. wspom.
  d) w sobotę (15.08) – Wniebowzięcie NMP – urocz., Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 19.30
 6. W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy do naszego kościoła w środę, 12 sierpnia na godz. 19.00 na koncert Bitwa Warszawska 1920. Wystąpią: Jerzy Zelnik – aktor i Robert Grudzień – organy. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej.

 1. Osoby wybierające się na Październikową pielgrzymkę do Medjugorje i Chorwacji zapraszamy na spotkanie jutro tj. w poniedziałek o godz. 19.00 do kaplicy. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Emilem.
 2. W imieniu ks. Biskupa Adama Baba serdecznie zapraszam młodzież na regionalne spotkanie SMAL-u pt.: „Wszystko nie tak” do kościoła pw. Św. Józefa w Lublinie w dniu 16 sierpnia w godz. 15.00-20.00. Uwzględniając obowiązujące zalecenia epidemiczne prosimy młodzież o zapisywanie się na spotkanie przez formularz internetowy. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 3. Rada Duszpasterska zwraca się z prośbą o ofiary na leczenie ks. Piotra Patyka, korzystającego aktualnie z leczenia w prywatnej klinice w Warszawie. Po Mszy Św. przedstawiciele wspólnot parafialnych będą zbierali ofiary do puszek przy wyjściu z Kościoła.
 4. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 5. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, kontynuujemy zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów. 
 1. Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy w sobotę 05 września. Msza św. o godz. 6.00, wyjście o godz. 7.00. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może udać się 150 osób. Koszt na ubezpieczenie i identyfikator pielgrzyma – 15 zł. Zaś 06 września w niedzielę organizujemy autokarowy wyjazd o godz. 9.00, koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 2. Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. cykl artykułów: „Świat zniewala, Kościół wyzwala”, a w Gościu Niedzielnym artykuł: „Wpadaj na kawę do Wąwolnicy” – o działalności sióstr kapucynek NSJ. Jest także do nabycia album z racji 30 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w parafii Św. Rodziny w Lublinie pt.: „Wy jesteście światłem świata”
 3. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Krzysztof Kotowski z ul. Szmaragdowej w 63 roku życia

Śp. Włodzimierz Podkowa z ul. Szmaragdowej w 67 roku życia

Śp. Sławomir Kusy z ul. Sasankowej w 63 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.