XIV Niedziela Zwykła, rok A (05.07.2020 r.)

XIV Niedziela Zwykła, rok A (05.07.2020 r.)

1.Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, ale będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.

 1. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary przekazywane w kopertach w czerwcu wyniosły 4.300 zł, na konto parafialne wpłynęło 2.775zł, ofiary na tacę wpłacone na konto wyniosły 660 zł, a na remont organów 1.210 zł. Pragniemy serdecznie podziękować za przekazywane ofiary na rzecz parafii składane do kopert, na tacę i konto parafialne, dzięki którym możemy każdego miesiąca spłacać kredyt, jak również regulować wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (06. 07) – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz., wspom.
  b) w środę (08. 07) – Św. Jana z Dukli, prb., wspom.
  c) w sobotę (11. 07) – Św. Benedykta, op., patrona Europy, święto.
 3. W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy do naszego kościoła w środę 08 lipca o godz. 19.00 na koncert pt. Jan Paweł II i Matka Teresa z Kalkuty „Wołam do Ciebie Człowieku”. Wystąpią: Grażyna Barszczewska – aktorka, narrator i Robert Grudzień – organy. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
 4. W piątek 10 lipca Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, a po mszy nabożeństwo.

 1. 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku 4 sierpnia. Ze względu na pandemię koronawirusa zapisy w dniach 1-10 lipca, będą możliwe drogą mailową lub w zakrystii. Koszt 80 zł. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl. W parafii lub przez stronę internetową można także składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
 2. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi  złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można je  wpłacać na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 3. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 4. Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł o 40 rocznicy święceń naszego Księdza Proboszcza: Wierna służba, a w Gościu Niedzielnym artykuł o święcenia biskupich ks. bpa Adama Baba: Z wami chcę iść do nieba.
 5. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana:

Śp. Zbigniew Woźniacki z ul. Romantycznej w 87 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.