XIII Niedziela Zwykła, rok A (28.06.2020 r.)

XIII Niedziela Zwykła, rok A (28.06.2020 r.)
 1. Wczoraj kolejne trzy grupy dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii św. W tym roku Biały Tydzień będzie ograniczony do dwóch spotkań: w poniedziałek i we wtorek. Bóg zapłać za ofiary na nowy witraż do kościoła o tematyce eucharystycznej, złożone przez rodziców dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. i rodziców młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania.
 2. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, ale będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (29.06) uroczystość Św. Piotra i Pawła, App. W Archikatedrze Katedralnej o godz. 11.00 odbędą się święcenia bpa Adama Baba. Msze św. z okazji uroczystości Św. Apostołów będą odprawione w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Nasza parafia, podobnie jak w latach poprzednich, będzie uczestniczyć we Mszy św. w Katedrze Lubelskiej o godz. 19.00, a od godz. 20.00 do 21.00 odbędzie się, prowadzone przez wspólnoty parafialne, czuwanie przed cudownym obrazem MB Płaczącej.
  b) w piątek (03. 07) – Św. Tomasza Apostoła, święto.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św. W wakacje, w pierwsze piątki miesiąca nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 5. We wtorek 30 czerwca po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie w kościele Parafialnej Grupy Synodalnej.
 6. W diecezji przeżywamy czas kapłańskich zmian na parafiach. W naszej parafii mamy 2 zmiany: Ks. Michał Gałus został mianowany kapelanem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 (PSK1) w Lublinie, a Ks. Piotr Kot został skierowany na urlop zdrowotny. Obu Księżom składamy serdeczne podziękowania, zapewniając o naszej modlitwie. Msza Święta w intencji ks. Michała Gałusa i ks. Piotra Kota zostanie odprawiona we wtorek 30 czerwca o godz. 18.00.

Do naszej parafii Ksiądz Arcybiskup skierował nowego wikariusza ks. Michała Bijaka z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaniem.

 1. W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy w środę 01 lipca na koncert pt. Jan Paweł II „Wiara i kultura” do naszego kościoła. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
 2. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można to uczynić wpłacając ją na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 3. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 4. Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł: Pielgrzymki pójdą!, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Pokolenie COVID – 19. Są również pamiątki pierwszokomunijne, książki i albumy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim i Janie Pawle II oraz wiele innych ciekawych książek i modlitewników. Zapraszamy.
 5. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:

Śp. Barbara Szymańska z ul. Gościnnej w 66 roku życia

 

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.