XII Niedziela Zwykła, rok A (21.06.2020 r.)

XII Niedziela Zwykła, rok A (21.06.2020 r.)
 1. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje za modlitwę i przekazane przez parafian życzenia z okazji Jego Jubileuszu 40-lecia święceń kapłańskich oraz za wyrażenie wdzięczności i chęci współpracy w wymiarze duchowym i ekonomicznym naszej parafii.
 2. Wczoraj dwie grupy dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii św. W tym roku Biały Tydzień będzie ograniczony do dwóch spotkań w poniedziałek i we wtorek.
 3. Dzisiaj, o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. prymicyjna przez ks. Kacpra Małka, który przyjął sakrament chrztu świętego w naszej parafii.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 5. a) w środę (24.06) – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, urocz.
 6. Litania do NSPJ odmawiana jest codziennie o godz. 17.30.
 7. Próba dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 22 czerwca o godz. 15.30 w kościele. Sakramentu bierzmowania udzieli w czwartek, 25 czerwca o godz. 18.00 Ks. Abp Stanisław Wielgus.
 8. We wtorek, 23 czerwca o godz. 19.00 w kaplicy MBNP odbędzie się spotkanie dla wyjeżdzających na wczaso-rekolekcje do Olczy k. Zakopanego.
 9. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza w sobotę, 27 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00. a potem na spotkanie.
 10. W sobotę, 27 czerwca o godz. 18.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Michał Myśliwiecki, pochodzący z parafii MB Różańcowej w Lublinie.
 11. W sobotę, 27 czerwca o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się Pierwsza Komunia Św. dla dzieci z klas III c i d, a spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek, 26 czerwca o godz. 16.00 i 19.00.
 12. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. W tym okresie, poza Mszą św. o godz. 18.00, będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można to uczynić wpłacając ją na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 14. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 15. Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł o uroczystościach odpustowych w naszej parafii: Drogowskaz na życie, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Sobór Karola Wojtyły. Są również pamiątki pierwszokomunijne, książki i albumy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim i Janie Pawle II oraz wiele innych ciekawych książek, modlitewników. Zapraszamy.
 16. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Leonard Dudkiewicz z ul. Sasankowej w 67 roku życia

Śp. Tomasz Pakuła z ul. Szczęśliwej w 50 roku życia

Śp. Jarosław Hernik z ul. Sympatycznej w 77 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.