XI Niedziela Zwykła, rok A (14.06.2020 r.)

XI Niedziela Zwykła, rok A (14.06.2020 r.)
  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 odmawiana jest Litania do NSPJ a po niej odbywa się procesja dookoła kościoła. W czwartek (18 czerwca) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Św. o godz. 18.00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Na zakończenie oktawy odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków. Od najbliższego piątku Litania do NSPJ odmawiana będzie o godz. 17.30.
  2. W dniu 15 czerwca b.r. ks. Proboszcz Tadeusz Pajurek obchodzi 40 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w intencji Jubilata i wszystkich kapłanów z naszej parafii obchodzących rocznicę święceń zostanie odprawiona dzisiaj w niedzielę 14 czerwca o godz. 18.00. Wychodząc z Kościoła będzie można zabrać ze sobą obrazek jubileuszowy. Jutro, w dniu święceń kapłańskich o godz. 11.00, ks. Proboszcz z kolegami z roku będzie odprawiał Mszę św. dziękczynną w Katedrze Lubelskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 2. a) w środę (17. 06) Św. Alberta Chmielowskiego, z., wspom.
 3. b) w piątek (19. 06) – Najświętszego Serca Pana Jezusa, urocz. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. b) w sobotę (19. 06) – Niepokalanego Serca NMP, wspom.
 5. Do środy 17 czerwca koło plebanii będzie wystawiony kontener na makulaturę.
 6. W sobotę 20 czerwca o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się Pierwsza Komunia Św. dla dzieci z klas III a, b i e, a spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek 19 czerwca o godz. 16.00 i 19.00.
 7. Za tydzień, w niedzielę 21czerwca, o godz. 11.30 zos
  tanie odprawiona Msza św. prymicyjna przez ks. Kacpra Małka, który przyjął sakrament chrztu świętego w naszej parafii i ks. Pawła Sarana pochodzącego z parafii w Wąwolnicy.
 8. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można to uczynić wpłacając ją na konto naszej parafii, z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 9. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 10. Niedziela oraz Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł: Najważniejsze Serce świata, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Naprawdę Bóg, naprawdę pokarm. Są również pamiątki pierwszokomunijne, książki i albumy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim i Janie Pawle II oraz wiele innych ciekawych książek, modlitewników. Zapraszamy.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Włodzimierz Szymański z ul. Gościnnej w 79 roku życia

Śp. Józefa Kieliszek z ul. Fantastycznej w 92 roku życia

Śp. Tomasz Bernat z ul. Różanej w 58 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.