X Niedziela Zwykła, rok B (06.06.2021 r.)

X Niedziela Zwykła, rok B (06.06.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 odmawiana jest Litania do NSPJ a po niej odbywa się procesja dookoła kościoła. Wyjątkowo, w środę 09 czerwca procesja odbędzie się po Mszy Św. o godz. 12.00. W czwartek (10 czerwca) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Św. będzie sprawowana o godz. 18.00 a po niej odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Na zakończenie oktawy odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków. Od najbliższego piątku Litania do NSPJ odmawiana będzie o godz. 17.30.
 3. 3. Zbierane dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na kontynuację wykonywanych aktualnie w naszej parafii remontów. W maju ofiary przekazane na remont Kościoła w kopertach wyniosły 580 zł, na konto parafialne na remont Kościoła wpłynęło 2.875 zł, a na tacę zebrano 820 zł., ofiary na remont dachu wyniosły 5.160 . Przed tygodniem rozpoczęliśmy wymianę dachu na naszym kościele, która potrwa do jesieni. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnych dotacji, ale dzięki kredytowi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, mogliśmy rozpocząć prace. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na prace remontowe w naszym Kościele.
 4. Ofiary zbierane dzisiaj do puszki są przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
 • Zapraszamy na obłóczyny kanonickie ks. Piotra Patyka, odbędą się we wtorek 08 czerwca o godz. 18.00, Mszy Św. przewodniczył będzie JE ks. Bp Mieczysław Cisło

 1. W dniu 9 czerwca, w środę zapraszamy na odpust parafialny w 34 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Lublinie i 4 rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Paweł Gonczaruk, Ordynariusz diecezji charkowsko- zaporoskiej na Ukrainie.
 2. Przygotowaniem do uroczystości odpustowych są Papieskie Dni Rodziny. Zapraszamy jutro, w poniedziałek na Msze św. z kazaniem o godz. 9.00, 12.00 i 18.00 oraz we wtorek na Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00 będziemy gościć ks. dra Ryszarda Podporę, Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej, który będzie głosił Słowo Boże. W środę, 9 czerwca po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert poświęcony Św. Janowi Pawłowi II i Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu  pt. „Dla nas po Bogu największa miłość – to Polska”. WYSTĄPIĄ: Artur Kalicki – Narrator, Bogdan Kierejsza – Skrzypce, Karol Lizak – Tenor, Robert Grudzień  – Organy, Piano. Szczegółowe informacje na plakacie.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (08. 06) Św. Jadwigi Królowej, wspom.
  b) w środę (09. 06) Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego, święto.
  c) w piątek (11. 06) – Najświętszego Serca Pana Jezusa, urocz. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  d) w sobotę (12. 06) – Niepokalanego Serca NMP, wspom.
 4. W czwartek, 10 czerwca Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, a po mszy nabożeństwo.
 5. Za tydzień, w niedzielę 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie.

9a. Central Park i KUL zapraszają na piknik rodzinny w dniu 13 czerwca godz. 10-15, przy ul. Konstantynów. Więcej informacji na plakacie.

 1. Za tydzień, w niedzielę 13 czerwca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 2. Osoby wyjeżdżające do Olczy k. Zakopanego na wczaso-rekolekcje dla rodzin zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 do Kaplicy M. B.

 11a. Osoby wyjeżdżające we wrześniu do Gruzji zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 20 w Kaplicy M. B.

 1. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Prorok w suwerennej ojczyźnie, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Młodzi są tam, gdzie jest życie”.
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Wiesław Wronka z ul. Dziewanny w 71 roku życia

Śp. Krzysztof Jurycki  z ul. Stokrotki w 70 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.