Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość, rok B (16.05.2021 r.)

Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość, rok B (16.05.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy. W ostatnim czasie liczba tych miejsc została zwiększona według zasady 1 osoba na 15 m2 powierzchni Kościoła. Pozostałe osoby prosimy o uczestnictwo we Mszy św. na zewnątrz Kościoła, gdzie nie ma obowiązku noszenia masek, przy zachowaniu obowiązującego dystansu. Dla tych, którzy uczestniczą we Mszy św. przez internet komunia św. będzie udzielana przed i po każdej mszy.
 2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30.
 3. Codziennie, po Mszy św. wieczorowej, zapraszamy na Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 4. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne w niedzielę i w środę o godz. 19.00 w kościele.
 5. We wtorek, 18 maja o godz. 18.00, uroczystej Mszy św. z racji urodzin Świętego Jana Pawła II będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. dr Waldemar Sądecki, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Po Mszy św. zapraszamy na Koncert Papieski w wykonaniu grupy wokalnej FENIKS pod kierownictwem prof. Iwony Sawulskiej i Andrzeja Wierzchowiaka.
 6. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 22 maja w trzech grupach o godz. 9.30, 12.00 i 14.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek, 21 maja o godz. 15.00, 16.30 i 19.00.
 7. Za tydzień 23 maja, w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na uwielbienie z modlitwą o Ducha Świętego, które poprowadzi zespół Good God (w skład którego wchodzą księża z naszej archidiecezji). Początek o godz. 19.00. W tym dniu w naszej parafii Słowo Boże będzie głosił ks. Paweł Gołofit, duszpasterz z Chełma oraz lider zespołu Good God.
 8. W tym miesiącu rozpoczynamy wymianę dachu na naszym kościele. Za tydzień, 23 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na ten cel.
 9. Zapraszamy do Honorowego Oddawania Krwi w niedzielę, 30 maja w godz. od 9.00 do 13.00 przy Domu Akcji Katolickiej.
 10. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii w każdy wtorek o godz. 11.30 i 17.30 na nabożeństwo do Świętej Rodziny. Kartki z prośbami można składać do skarbony, która będzie wystawiona przy wejściu obok zakrystii. Zebrane w czasie tej Mszy św. ofiary na tacę będą przeznaczone na Mszę św. zbiorową o godz. 12.00 i 18.00.
 11. Jak pozwolą przepisy sanitarne nasza parafia zorganizuje dwa wyjazdy:
 12. a) Rodziny z naszej parafii zapraszamy na wczaso-rekolekcje do Zakopanego. Termin od 12 do 19 lipca. Koszt 550 zł. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 13. b) Zapraszamy do zapisywania się na samolotową pielgrzymkę do Gruzji. Termin od 02 do 10 września. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania, prowadzącego do Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, chodnika na zewnątrz Kościoła.
 15. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Sakrament to nie zwyczaj, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Góra z widokiem na wieczność”. W witrynie księgarskiej można także nabyć pamiątki pierwszokomunijne i ciekawe książki.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.