Wniebowstąpienie Pańskie, urocz. rok A (24.05.2020 r.)

Wniebowstąpienie Pańskie, urocz. rok A (24.05.2020 r.)
 1. Nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele o godz. 17.30.
 2. Informujemy, że w Kościele może przebywać jednocześnie 130 osób. Pozostali wierni mogą uczestniczyć w modlitwie na zewnątrz świątyni. Zapraszamy na nabożeństwa do kościoła wszystkich chętnych, przypominając, że w dni powszednie zawsze są wewnątrz wolne miejsca do modlitwy, a w niedzielę można w nich uczestniczyć na zewnątrz.

Zachęcamy do uczestniczenia przez stronę internetową naszej parafii w transmisjach wszystkich Mszy św. oraz nabożeństw w niedzielę i w dni powszednie.

 1. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego będzie odmówiona po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (26. 05.) – Św. Filipa Nereusza, prb., wspom.
  b) w piątek (29. 05.) – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz., wspom.
 3. We wtorek 26 maja przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych matek o godz. 18.00.
 4. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. i spotkanie w środę 27 maja o godz. 18.00.
 5. W środę 27 maja o godz. 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej w kościele.
 6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można to uczynić wpłacając ją na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 7. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej naszej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 8. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii, łącząc się z wiernymi, modlą się w kaplicy domu parafialnego.
 9. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II do końca maja. Składanie i odbiór PIT – u w środę o godz. 16.00 na plebanii.
 10. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie w czterech grupach w dniach 20 i 27 czerwca o godz. 10.00 i 12.00, dla Szkoły Skrzydła 19 września, a sakrament bierzmowania odbędzie się także w czterech grupach w dniach 24 i 25 czerwca o godz. 15.00 i 18.00.
 11. Małżeństwa, które obchodziły jubileusz w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy św. z Ks. Abp Mieczysławem Mokrzyckim – Metropolitą Lwowskim we wtorek 9 czerwca o godz. 18.00. podczas której odbędzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Podobna uroczystość odbędzie się w czasie odpustu parafialnego 30 grudnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 12. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł: Czynią świat lepszym, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Ludzie się wystraszyli.
 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do Pana:

Śp. Elżbieta Garbacka z ul. Romantycznej w 41 roku życia

Śp. Krystyna Reszel – Kalinowska z ul. Przedwiośnie w 72 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.