VI Niedziela Wielkanocy, rok B (09.05.2021 r.)

VI Niedziela Wielkanocy, rok B (09.05.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy. W ostatnim czasie liczba wiernych została zwiększona według zasady 1 osoba na 15 m2 powierzchni Kościoła. Pozostałe osoby prosimy o uczestnictwo we Mszy św. na zewnątrz Kościoła z zachowaniem obowiązującego dystansu. Dla tych, którzy uczestniczą we Mszy św. on-line Komunia Św. będzie udzielana przed i po każdej mszy.
 2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (05) – Św. Macieja , Ap., święto.
 5. W poniedziałek, 10 maja o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny, a po Mszy nabożeństwo.
 6. We wtorek, 11 maja o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.
 7. W czwartek, 13 maja Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Droga Światła w naszym Kościele, a o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Na Mszy będą zbierane ofiary na tacę, które przeznaczymy na kwiaty do figury MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 8. W piątek, 14 maja po Mszy św. wieczorowej rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 9. W niedzielę i w środę o godz. 19.00 w kościele zapraszamy na katechezy neokatechumenalne.
 10. W dniu 18 maja, z racji urodzin Świętego Jana Pawła II, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Papieski w wykonaniu grupy wokalnej FENIKS pod kierownictwem prof. Iwony Sawulskiej i Andrzeja Wierzchowiaka.
 11. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 23 maja zapraszamy na uwielbienie z modlitwą o Ducha Świętego, które poprowadzi zespół Good God (w skład którego wchodzą księża z naszej archidiecezji). Początek o godz. 19.00. W tym dniu w naszej parafii Słowo Boże będzie głosił ks. Paweł Gołofit, duszpasterz z Chełma oraz lider zespołu Good God.
 12. Zapraszamy do Honorowego Oddawania Krwi w niedzielę, 30 maja w godz. od 9.00 do 13.00 przy Domu Akcji Katolickiej.
 13. Jeżeli pozwolą przepisy sanitarne, nasza parafia zorganizuje dwa wyjazdy:
 14. a) Rodziny z naszej parafii zapraszamy na wczaso-rekolekcje do Zakopanego. Termin od 12 do 19 lipca. Koszt 550 zł. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 15. b) Zapraszamy do zapisywania się na samolotową pielgrzymkę do Gruzji. Termin od 02 do 10 września. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 16. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 17. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Litania nie tylko na maj, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Dlaczego Maryja się objawiła?”. W witrynie księgarskiej można także nabyć pamiątki pierwszokomunijne i ciekawe książki.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.